Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 połączone z wręczeniem nagród dla wyróżniających się uczniów odbyło się w czwartek w sali Olimpia Urzędu Miejskiego.

 

W uroczystości uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wraz ze swoimi zastępcami Elżbietą Gralec oraz Marcinem Gołębiowskim. Podczas spotkania pożegnano także przechodzące na emeryturę: Jadwigę Kicińską - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Ewę Rychel - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Jolantę Marzec - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14. Uroczystość swoim występem uświetnili wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach.

 

Zakończenie 2           

Najlepsi uczniowie roku szkolnego 2021/2022

 

1.   JULIA SIKORA   – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Na koniec roku szkolnego 2021/2022 uzyskała średnią ocen 5,33.

Julia Sikora osiągała znakomite wyniki w licznych konkursach. Zajęła 3 miejsce w Ogólnoszkolnym Konkursie Ortograficznym. Kolejne 3 miejsca wywalczyła w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” , a także w I Młodzieżowym Festiwalu Piosenki „StarAch!”. Uczennica SP nr 1 zdobyła również wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Focus on English”.

Julia aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz klasy i szkoły jako członek Samorządu Uczniowskiego. Jest również bardzo zaangażowana w działania na rzecz środowiska lokalnego i nie tylko. Jako aktywna wolontariuszka bierze udział w wielu akcjach społecznych, m.in. „Góra Grosza”, czyli akcji na rzecz Towarzystwa Nasz Dom wspierającego domy dziecka na terenie całego kraju, jak również zbiórce żywności dla mieszkańców Ukrainy w ramach akcji „Starachowice dla Ukrainy” oraz corocznej zbiórce połączonej ze sprzedażą cegiełek dla Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Szkoło pomóż i Ty”.

 

2. KRZYSZTOF MIGUS – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2.

Krzysztof uzyskał średnią ocen 5,10. Krzysztof Migus jest finalistą Konkursu Historycznego „Drogi do Niepodległości”. Na swoim koncie ma również sukcesy w innych konkursach. Zajął 2 miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, drugi był również w XV Powiatowym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Starachowickiego „Przemysł 4.0”. Ponadto brał udział w konkursach z języka polskiego, historii, geografii. Krzysztof aktywnie uczestniczył w życiu szkoły jako Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Lubiany przez kolegów, odznacza się wysoką kulturą osobistą.

Krzysztof interesuje się programowaniem oraz elektroniką, z czym chciałby wiązać swoją przyszłość zawodową. Dodatkowo jego pasją jest motoryzacja. Krzysztof ma już swoje plany na przyszłość. Najpierw chciałby  kontynuować naukę w technikum, a jego kolejnym krokiem ma być wybór studiów inżynieryjnych. Trzymamy kciuki za realizację tych celów i marzeń.

 

3. MARIA JĘDRZEJEWSKA – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6.

Średnia jej ocen to 5,12. Marysia osiąga wysokie wyniki w nauce zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Najbardziej lubi uczyć się języka angielskiego a swoją wiedzę sprawdzała poprzez udział w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego oraz w XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów FOCUS ON ENGLISH.

Marysia to także świetny sportowiec. Przez wiele lat z sukcesami trenowała pływanie. Poza przygodą na pływalni Maria próbowała swoich sił również w siatkówce i lekkoatletyce.

Jej pasją są książki. Lubi czytać, i czyta bardzo dużo. Przynależność do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece „Plastuś” w Starachowicach zobowiązuje. Uczennica SP nr 6 najchętniej sięga po kryminały, thrillery i literaturę młodzieżową. Interesuje się również anatomią człowieka, medycyną sądową i psychologią.

Marysia chętnie służy pomocą, za co doceniają ją rówieśnicy i dorośli. Wyróżnia się obowiązkowością, odpowiedzialnością i wysoką kulturą osobistą.

 

4. IGOR KUŚNIEREK – uczeń Szkoły Podstawowej nr 9.

Igor kończy szkołę podstawową ze średnią ocen 5,79. Pracowitość, systematyczność
i wszechstronne zainteresowania złożyły się na jego sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych. Igor jest finalistą VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Zakwalifikował się do rejonowych etapów konkursów przedmiotowych z fizyki i informatyki. Jest także zwycięzcą VI Powiatowego Turnieju Przyrodniczego „ Z Przyrodą za Pan Brat”.

Swoich sił próbował także w konkursach literackich – XXX Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej, a także w III Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,O Złote Pióro”.

Igor odnosi także sukcesy w sporcie. Zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Województwa
w Koszykówce chłopców rocznika 2007-2008, a także zajął 6. miejsce w Wojewódzkiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej w klasyfikacji indywidualnej.

Igor chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 reprezentował szkołę jako chorąży Pocztu Sztandarowego.

 

5. BARTOSZ PRZESŁAŃSKI – uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi.

Jego średnia ocen wynosi 5,61. Bartosz jest uczniem ambitnym, ciekawym świata, otwartym na wszelkie nowości.

Bartosz może osiągać sukcesy w wielu dziedzinach lecz najbardziej interesują go przedmioty ścisłe i to z nimi wiąże swoją przyszłość.

Jest finalistą III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, a także zajął 7 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot. Z powodzeniem brał również udział
w konkursach z fizyki, historii.

Zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację i 3 miejsce
w IV szachowym Memoriale im. Ryszarda Nowickiego. Bartosz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły – od listopada 2021 r. jest przewodniczącym Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, jest również członkiem Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice oraz radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

 

6. ANTONI JAMKA – uczeń Szkoły Podstawowej nr 11.

Antoni uzyskał średnią ocen 5,83. Rokrocznie w klasach 4-8 otrzymywał świadectwa
z wyróżnieniem i dyplomy za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Antoni jest uczniem, który wyróżnia się w każdej dziedzinie nauki. Poza przedmiotami ścisłymi
i humanistycznymi, jest również utalentowany muzycznie. Doskonale gra na instrumentach klawiszowych oraz gitarze, a swoimi występami często uświetniał imprezy szkolne i klasowe.

W ciągu ośmiu lat nauki opuścił tylko dwa dni nauki szkolnej w klasie siódmej z powodu pandemii koronawirusa.

Antoni cieszy się uznaniem nauczycieli i sympatią kolegów. Reprezentuje szkołę w Poczcie Sztandarowym.

Z sukcesami brał udział w różnych konkursach m.in. zajął 3 miejsce w 36 Turnieju wiedzy
o Starachowicach, jest finalistą konkursu historycznego „Drogi do Niepodległości. Polacy w latach 1794-1918”.

 

7. JAKUB SASIN – uczeń Szkoły Podstawowej nr 12.

Średnia ocen Jakuba to 5,71. W roku szkolnym 2021/22 Jakub osiągnął duży sukces – został laureatem III miejsca w III Wojewódzkim Konkursie z Informatyki.

Doskonale zna język angielski, o czym świadczą jego sukcesy w konkursach: XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla ósmoklasistów „Focus of Engish”, w którym uzyskał tytuł laureata, oraz innych związanych z tą tematyką.

W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki i doskonali swoje umiejętności w zakresie programowania.

 

8. JULIA ŁASZEWICZ – uczennica Szkoły Podstawowej nr 13. Uzyskała średnią ocen 5,83.

Julia jest uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach, wysokiej kulturze osobistej, cechuje ją ciągły głód wiedzy. Jest laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego i II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.

Jest również finalistką II Olimpiady Literatury Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, IX Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego oraz ogólnopolskiego konkursu „Memory Master”.

Zajęła 3 miejsce w finale XXVII ogólnopolskiego konkursu Łamigłowa. Brała również udział
w Eliminacjach Wojewódzkich do XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego oraz w Finale Wojewódzkim Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych.

Julia angażuje się w życie klasy, szkoły i miasta. Pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, reprezentowała szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta, brała również udział
w projekcie Erasmus+ „SPOT and STOP Emotional School Dropout”.

 

9. URSZULA SERWICKA – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Średnia ocen Urszuli wyniosła 5,60. Urszula jest młodą, wszechstronnie uzdolnioną osobą o wielu zainteresowaniach. Chętnie rozwija swoje talenty i potrafi się nimi dzielić. Bierze udział w licznych uroczystościach szkolnych, przedstawieniach teatralnych i konkursach literackich oraz recytatorskich. Pisze scenariusze i opowiadania. W tym roku szkolnym zdobyła zaszczytny tytuł laureatki: III Wojewódzkiego Konkursu z Biologii i III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

Została także laureatką licznych konkursów powiatowych i miejskich. Zdobyła: 3 miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim”, 1 miejsce w II Miejskim Konkursie Ortograficznym, 2 i 3 miejsce w Mistrzostwach Starachowic w Pływaniu (w stylu klasycznym i motylkowym), 3 miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „ENGLISH IS USEFUL”.

Zakończenie 3

  •  

 

Autor: Michał Urbański