Jak pisał polski poeta Konstanty Ildefons Gałczyński "Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.” I już od 50 lat tę drogę przemierza 8 par z Gminy Starachowice, które w tym roku obchodzą Jubileusz 50 - lecia Pożycia Małżeńskiego.

Jubileusz 50 lat1

Jubileusz 50 lat2

 

Dzisiaj, 10 sierpnia br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Starachowicach, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek odznaczył dostojnych jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie oraz złożył im życzenia na kolejne lata.

- Pragnę złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzę wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych Jubileuszy – mówił podczas spotkania z dostojnymi jubilatami Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali:

  1. Celina i Bogdan Salewicz
  2. Krystyna i Zenon Machalscy
  3. Halina i Paweł Maciąg
  4. Janina i Andrzej Staneccy
  5. Alicja i Jan Lipińscy
  6. Hanna i Jerzy Wierzbińscy
  7. Alina i Kazimierz Zawal
  8. Stanisława i Władysław Grudniewscy

 

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zapraszamy pary małżeńskie ze stażem małżeńskim 50-letnim, zamieszkujące na terenie Gminy Starachowice i wyrażające chęć uczestnictwa w obchodach jubileuszu złotych godów, do zgłaszania się do Urzędu Stanu Cywilnego celem złożenia wniosku.

  •  

Autor: Michał Urbański