Dzisiejszego poranka, chwilę po godzinie 8 na ul. Szkolnej w Starachowicach na umówioną wcześniej kontrolę przyjechał kierowca autobusu, który miał zabrać uczniów na wycieczkę. Podczas czynności policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że znajduje się po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a on sam odpowie za popełnione wykroczenie.

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy udali się na ul. Szkloną gdzie na godzinę 8 umówiona została kontrola autokaru, którym na wycieczkę mieli pojechać uczniowie ze szkoły podstawowej. Kilkanaście minut po czasie na parking przyjechał autobus, z którego wysiadł kierowca i podszedł do policjantów. Mundurowi po chwili rozmowy z mężczyzną poczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,3 promila. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, który kierował autokarem zostało zatrzymane prawo jazdy, a teraz będzie tłumaczył się przed sądem za popełnione wykrocznie.

Na miejscu kontroli, z zastępstwie stawił się inny – trzeźwy kierowca, który pojechał do szkoły podstawowej by zabrać dzieci na upragnioną wycieczkę.

Przypominamy, że dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób, które wybierają się autobusami na wyjazdy lub wycieczki przed zaplanowanym wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, uprawnienia czy stan trzeźwości kierowców, umawiając się na kontrolę drogową, którą przeprowadzą policjanci z ruchu drogowego.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach