Zimowe utrzymanie dróg, chodników i ciągów pieszych pozostających w zarządzie Gminy Starachowice w sezonie zimowym 2022/2023 realizowane jest na podstawie trzyletnich umów zawartych w wyniku rozstrzygniętych przetargów nieograniczonych jeszcze w 2021 roku.

- Dzisiejsza gołoledź postawiła w stan gotowości starachowickie służby miejskie, które realizowały swoje zadania zgodnie z zaplanowanymi procedurami. Około godziny 4-ej rano dyspozytor Straży Miejskiej poinformował miejskie służby o obowiązku rozpoczęciu tzw. akcji czynnej. Od tej godziny służby drogowe rozpoczęły realizację swoich zadań wynikających z zimowego utrzymania dróg, chodników oraz gminnych ciągów pieszych i dróg wewnątrzosiedlowych. Dodatkowo Gmina Starachowice interweniowała już dziś rano w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w sprawie obowiązku posypania dróg i chodników przy drogach wojewódzkich. Otrzymaliśmy niezwłocznie informację, iż ta akcja na poziomie wojewódzkim została również uruchomiona w godzinach wczesnoporannych. Władze naszego miasta interweniowały u Wykonawcy, który na zlecenie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest odpowiedzialny za posypywanie piaskiem chodników przy drogach wojewódzkich - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

W utrzymanie gminnych dróg zaangażowana została również Spółdzielnia Socjalna Starachowiczanka. Jej pracownicy od wczesnych godzin dbają o chodniki w miejscach, gdzie ruch pieszy jest szczególnie utrudniony.

- Kontaktowaliśmy się również ze wszystkimi szkołami podstawowymi i konserwatorami z tych placówek oświatowych, aby zadbali zarówno o teren przyszkolny jak i chodniki prowadzące do szkół. Autobusy miały pewne problemy z dotarciem w różne części naszego miasta, ale w tym momencie sytuacja jest już unormowana - dodaje Zastępca Prezydenta Miasta ds. gospodarczych Elżbieta Gralec. 

Komunikat ostrzegawczy w formie wiadomości tekstowej sms o treści: "UWAGA marznące opady - ulice i chodniki są bardzo śliskie. Zalecana ostrożność" został wysłany o godzinie 8:19 z opcją natychmiastowego dostarczenia do każdego numeru zarejestrowanego w bazie.

Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Ze swojej strony robimy wszystko, aby zapewnić Państwu jak najlepsze warunki do bezpiecznej komunikacji w mieście.

316479515 1600771433670525 3396237112076499722 n

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.