Jak znaleźć ubezpieczenie OC w najniższej cenie?

Wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Brak ważnej polisy OC naraża nas nie tylko na dotkliwe mandaty, ale również na konieczność opłacenia wszelkich strat spowodowanych z naszej winy na drodze. Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Czy to jedyna polisa dostępna na rynku?

Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce

Ubezpieczenie pojazdu polisą OC jest obowiązkowe – wymaga tego od nas polskie prawo. Brak ważnej polisy OC powoduje wiele problemów, głównie finansowych. Zakup polisy nie jest trudny – polisy takie oferowane są dzisiaj we wszystkich biurach ubezpieczeniowych. Warto pamiętać, że cena polisy OC nie jest stała i wynika ona z licznych czynników. Wśród nich należy wymienić wiek posiadacza pojazdu, uzbierane zniżki, ale też wiek i markę samochodu, pojemność silnika. Na wysokość składki OC może mieć wpływ również miejsce rejestracji samochodu. Warto pamiętać, że polisa OC jest ważna rok – dobrym zwyczajem jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia. Nawet jeden dzień bez ważnej polisy może spowodować kary finansowe! Ubezpieczenie OC można zakupić w pakiecie z innymi polisami – ubezpieczenie OC/AC dostępne jest zarówno w biurach ubezpieczeniowych, jak i do kupienia przez Internet.

Jak kupić tanią polisę OC?

Nie musimy chodzić po biurach ubezpieczeniowych, by znaleźć najlepszą ofertę OC czy AC. Kalkulator OC/AC to propozycja dla osób, które cenią swój czas i pieniądze. By skorzystać z kalkulatora wystarczy przeglądarka internetowa i Internet – to opcja całkowicie bezpłatna. By sprawdzić najlepsze oferty na rynku wystarczy wpisać w odpowiednie pola datę urodzenia posiadacza pojazdu oraz numery tablicy rejestracyjnej. Wszelkie pozostałe dane pobierane są z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.