Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek wziął udział w noworocznym spotkaniu opłatkowym samorządów Małopolski i Polski. Spotkanie w Krakowie było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami samorządów terytorialnych, a także gości ze środowisk kultury, nauki czy gospodarki.

Za nami 30. jubileuszowe spotkanie noworoczne organizowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polski zrzeszające łącznie 1000 gmin, powiatów i województw. Spotkanie odbyło się w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych.

1

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Duchowieństwa, Korpusu Dyplomatycznego, Marszałkowie, Prezydenci, Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad i Radnych oraz goście reprezentujący środowiska kultury, nauki i gospodarki.

4

W gronie gości znaleźli się m.in. abp Marek Jędraszewski, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Duda oraz zastępca prezydenta miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

- Niech nadchodzący Nowy 2023 Rok przyniesie Państwu nowe siły i wytrwałość w pracy na rzecz naszych środowisk i wspólnot rodzinnych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich – życzył podczas poniedziałkowego spotkania Kazimierz Barczyk, przewodniczący Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

5

Po raz kolejny wybrano też laureatów tytułu Małopolanina Roku przyznawanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Za rok 2022 zostali nimi gen. dr Mieczysław Bieniek oraz prof. dr hab. Jan Ostrowski.

6

Generał dr Mieczysław Bieniek, generał w służbie NATO i ekspert w zakresie bezpieczeństwa i obronności otrzymał ten tytuł "za integrację polskich sił zbrojnych z NATO i działania na rzecz modernizacji Wojska Polskiego". Profesor dr hab. Jan Ostrowski został uhonorowany "za 30 letnią kompleksową rewaloryzację Zamku Królewskiego na Wawelu".

Spotkanie uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Bartka Koszarka z zespołem góralskim z Bukowiny Tatrzańskiej.

3

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.