Gmina Starachowice w 2023 roku po raz dziewiąty będzie realizowała Program Inicjatyw Lokalnych.

W tegorocznej edycji wnioski będzie można składać
od 13 lutego do 24 lutego.

W latach 2015-2022 wykonano lub przeznaczono do realizacji 100 wniosków na kwotę ponad 1 600 000 zł. Udział w Programie Inicjatyw Lokalnych jest jedną z możliwości realizacji zadania publicznego z inicjatywy i przy współudziale mieszkańców Starachowic. Aby wystąpić z wnioskiem o realizację zadania publicznego wystarczy zgromadzić: jako wkład własny 30% szacunkowego kosztu inwestycji, pozostałe 70% kosztów zadania pokryje Gmina. W tegorocznym budżecie do rozdysponowania jest 100 000 zł zachęcamy do składania wniosków.
W latach poprzednich dzięki zaangażowaniu dyrekcji placówek oraz członków Rad Rodziców, realizowane były zadania związane między innymi z wyposażeniem szkół
i przedszkoli w niezbędny sprzęt do edukacji (sprzęt multimedialny), uzupełniono wyposażenie w jednostkach oświatowych (zmywarki, szafki ubraniowe, ławki, krzesełka), przeprowadzono renowację podłóg, wykonano nowe oświetlenie w sali gimnastycznej,  a także zakupiono urządzenia na place zabaw poza tym wykonano ulice, parkingi.
Zgodnie z regulaminem PIL-u, inwestycje muszą być realizowane na terenie i w obiektach należących do Gminy Starachowice.

Wniosek o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej składa się do:

Prezydenta Miasta Starachowice
Urząd Miejski w Starachowicach
27-200 Starachowice
ul. Radomska 45

Dokument ten powinien zawierać informacje dotyczące między innymi: sposobu reprezentacji wnioskodawcy wobec jednostki samorządu terytorialnego, nazwę i cel zadania publicznego, termin i miejsce realizacji zadania, szczegółowy zakres rzeczowy zadania, informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania, informację o posiadanych własnych środkach i wysokości środków finansowych uzyskanych na realizację tego zadania z innych źródeł, a także kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania.
Gmina udzieli wsparcia Wnioskodawcom przy wypełnianiu wniosków.

Dokumenty dla wnioskodawcy:

Regulamin.pdf

Wniosek.doc


Wniosek możliwy jest do pobrania na naszej stronie: //starachowice.eu/program-inicjatyw-lokalnych
Dodatkowe informacje uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, pokój nr 200 nr tel.: 41 273-83-16

lub wchodząc na stronę

//starachowice.eu/program-inicjatyw-lokalnych.

Autor: Rafał Piwnik
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.