Starachowicki Oddział Międzyszkolny PTTK ma nowego prezesa. W sobotę odbył się zjazd delegatów organizacji, który wybrał nowe władze stowarzyszenia. Prezesem została wybrana Agata Niewczas. Gratulujemy!

- 13 lat temu odebrałam swoja legitymacje z Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach w Węgierskiej Górce. Rok później zostałam prezesem SKKT w Gimnazjum nr 1, a 2 lata później w I LO założyłam pierwsze SKKT – wspomina nowa prezes.

Agata Niewczas od 2015 roku jest członkiem Zarządu Oddziału Międzyszkolnego PTTK. W 2022 roku została wybrana do krajowego Zarządu Głównego PTTK. Od soboty stoi na czele starachowickiego oddziału.

- Dziękuję mojemu nauczycielowi historii, mojemu mentorowi, mojemu przyjacielowi, za to, że 13 lat temu uwierzył we mnie. Wierzył każdego roku, pomagał mi podejmować dobre decyzję na każdym zakręcie mojego życia. Jestem Mu wdzięczna, za to kim się stałam. Prezesie, Nauczycielu, Przyjacielu Dziękuję – podsumowała kolejne zmiany w swojej zawodowej karierze Agata Niewczas.

pttk2

Podziękowania 

Honorowymi gośćmi sobotniego XI Zjazdu Delegatów byli Pani Renata Samela - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, Pani Elżbieta Gralec - Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice oraz Pan Jerzy Materek - Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego. Zaproszeni goście podziękowali za dotychczasową działalność organizacji.

- W uznaniu zasług za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju turystyki pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za podejmowanie licznych działań w tym zakresie i realizację przedsięwzięć promujących piękno ziemi starachowickiej. Dziękuję za realizację interesujących projektów, których głównym celem jest rozwijanie turystycznej pasji oraz podejmowanie, tworzenie i koordynacja wartościowych działań edukacyjnych oraz projektów i wydarzeń przyczyniających się do wzrostu zainteresowania obszarem turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej. Życzę dalszego rozwoju organizacji i realizacji kolejnych inicjatyw upowszechniających ruch turystyczno-krajoznawczy oraz promujących walory naszego miasta i powiatu – przekazała życzenia Zastępca Prezydenta Miasta Elżbieta Gralec.

Były prezes Krzysztof Kasprzyk odebrał odznakę Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej przyznawaną przez Komisję Turystyki Pieszej ZG PTTK.

pttk3

Nowe władze

Podczas Zjazdu przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału za lata 2019-2023, dyskutowano na temat kierunku działań Oddziału. Przede wszystkim jednak wybrano nowe władze organizacji. Od soboty skład zarządu prezentuje się następująco:

- Agata Niewczas - Prezes

- Krzysztof Szwed - Wiceprezes

- Adrian Jabłoński - Wiceprezes

- Krzysztof Kasprzyk - Sekretarz

- Łukasz Woźniak - Skarbnik

pttk

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.