Służby miejskie są przygotowane do zimowego utrzymania dróg, chodników oraz gminnych ciągów pieszych na sezon 2023/2024. W załączeniu wykaz najważniejszych telefonów.

- Zimowe utrzymanie dróg, chodników i ciągów pieszych pozostających w zarządzie Gminy Starachowice w sezonie zimowym 2023/2024 realizowane będzie na podstawie umów zawartych w wyniku rozstrzygniętych przetargów nieograniczonych w 2021r. (umowy trzyletnie) – informował Maciej Myszka, kierownik Referatu Ochrony Środowiska podczas sesji Rady Miejskiej.

Referat informuje ponadto, iż od dnia 15.10.2023 r. rozpoczęte zostały całodobowe dyżury Straży Miejskiej. Zadaniem dyżurnych jest koordynacja działań na terenach zarządzanych przez gminę oraz przekazywanie wniosków i interwencji mieszkańców odpowiednim zarządcom dróg lub osiedli.

Informujemy jednocześnie, iż w sezonie zimowym 2023/2024 planowanie jest dodanie dodatkowego kilometrażu dróg, ciągów pieszych oraz nowo powstałych ścieżek rowerowych, do zimowego utrzymania, znajdujących się na terenie miasta Starachowice o łącznej długości 6,974 km.

Zwiększamy bezpieczeństwo

- Dodanie nowych odcinków dróg, ciągów pieszo -rowerowych do zimowego utrzymania, zwiększy bezpieczeństwo przemieszczania się w okresie zimowym dla kierowców jak i dla pieszych. W obecnym sezonie zimowym zostanie zwiększona częstotliwość sypania mieszanką piaskowo-solną wszystkich newralgicznych punktów na terenie miasta a w szczególności skrzyżowań dróg gminnych – informuje Urząd Miejski.

zimowe utrzymanie

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.