UM Starachowice: Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki
W Szkole podstawowej Nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: Prezydent Miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, Zastępca Prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
- Pracownia przedmiotów przyrodniczych powstała w ramach projektu budowy nowoczesnych sali lekcyjnych realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Mam nadzieję, że pracownia stanie się centrum ekologicznej edukacji w placówce powiedział Prezydent Marek Materek.
Ekopracownię wykonano za kwotę 55 000,00 zł z czego 90% - 49 500,00 zł pochodziło z dofinansowania. Pozostała część kwoty to środki własne.
Pracownia została wyposażona m.in. w:
- komplet mebli modułowych
- monitor multimedialny
- laptop z oprogramowaniem
- nowoczesne pomocy dydaktyczne do nauki geografii, fizyki, biologii wraz z programami multimedialnymi do nauki tych przedmiotów
- tablicę
Celem programu tworzenia Ekopracowni w szkołach jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
Urząd Miejski w Starachowicach, starachowice.eu/aktualnosci/9642-nowoczesna-ekopracownia-zacheca-do-nauki
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Młodzi z Wąchocka stanęli do pożarniczej próby i ruszają dalej do powiatu

Marcelina Banasik z Kamiennej Brody w kadrze ŚZPN przed konsultacją

Brody stawiają na muzyczny weekend i nową odsłonę nad tamą

Świętokrzyskie pod smogowym alertem, trzeba odpuścić wysiłek i szczelnie zamknąć okna

Żelazny Pierścień znów czeka na tych, którzy napędzają powiat

Strażacy z Mirca zamknęli rok z absolutorium i nowymi składami władz

Starachowicki szpital odsłonił kulisy pracy, których pacjenci zwykle nie widzą

Fredro wrócił na scenę w zaskakująco świeżym wydaniu uczniów z Adamowa

Patriotyczny konkurs w Krynkach zaskoczył poziomem i podzielił jury

Kolejne ogniska ASF u dzików w Klepaczach na obszarze różowym

Kamienna Brody przełamała się w ważnym meczu i odbiła od strefy spadkowej

W Osinach dawne darcie pierza wróciło jako żywa lekcja lokalnego obrzędu

W Starachowicach lekarze przypominają, że przy udarze liczy się każda minuta

Mirzec otwiera rozmowę o planie, który ma uporządkować przestrzeń gminy
Przydatne dane teleadresowe
- Starachowicka Kolej Wąskotorowa. Historia, trasy i rozkłady jazdy
- Wierzbnik historyczna część Starachowic. Dzieje miasta, które przestało istnieć
- Likwidacja getta w Wierzbniku. Zagłada, opór i dramat tysięcy ludzi
- Park Miejski w Starachowicach - zielona perła na dawnych terenach kopalnianych
- Wielki Piec w Starachowicach. Historia, technologia i zwiedzanie
- Starachowice na mapie Polski. Gdzie leżą i co warto o nich wiedzieć?
