W karnawale … ,,Kaczuszki” w Filii nr 10
W samym sercu karnawału, nasze przedszkolaki z "Niezapominajki" wprowadziły lokalną bibliotekę w wir zabawy i kolorów! Oto, co przyniosły ze sobą te małe, radosne duszyczki.
  • Młodzi goście z Przedszkola Miejskiego nr 10 "Niezapominajka".
  • Karnawałowe inspiracje w Filii nr 10.
  • Połączenie literatury z kreatywnym tworzeniem.

Kiedy karnawał staje się mostem łączącym pokolenia, magia dzieje się na naszych oczach. Filia nr 10 miała niebywałą przyjemność gościć grupę "Kaczuszki" wraz z ich opiekunką, Panią Elżbietą Dalch. Ten dzień stał pod znakiem nie tylko radości i śmiechu, ale również kreatywności, co pokazuje, że literatura może być doskonałym pretekstem do zabawy.

Zamysłem spotkania było przybliżenie dzieciom świat karnawału, ale w sposób, który pobudza wyobraźnię i zachęca do twórczego działania. "Pogadanka, Poczytajki i Zabawy z Książką" - te aktywności nie tylko umożliwiły dzieciom lepsze poznanie karnawałowych tradycji, ale także były inspiracją do tworzenia własnych, kolorowych prac plastycznych.

Takie inicjatywy pokazują, że książki są w stanie przenieść nas do świata wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe. To piękne, że najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mają okazję doświadczać literatury w tak interaktywny i radosny sposób. Spotkanie w Filii nr 10 to kolejny dowód na to, że kultura i sztuka nie znają ograniczeń wiekowych, a karnawał może być wspaniałą inspiracją do zabawy i nauki.


Źródło: MBP Starachowice