Strażak Hubert Celuch wbiegł na 53. piętro Varso Tower w 29 minut
Hubert Celuch, strażak z OSP Osiny, udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W pełnym umundurowaniu wbiegł na 53. piętro Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Jakie wyzwania czekały na uczestników tegorocznych zawodów?
  1. Hubert Celuch wbiegł na 53. piętro Varso Tower w Warszawie.
  2. W zawodach wzięło udział około 700 osób.
  3. Japończyk Ryoji Watanabe ustanowił nowy rekord trasy.
  4. Klaudia Krajewska była najlepsza wśród kobiet.

Varso Tower, mierzący 230 metrów do dachu i 310 metrów wraz z iglicą, jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Na jego szczycie znajdują się dwa publiczne tarasy widokowe: pierwszy na wysokości 205 metrów, pełen zieleni, oraz drugi na wysokości 230 metrów, który jest dwukrotnie wyżej położony niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

Hubert Celuch, strażak z OSP Osiny, w pełnym umundurowaniu wbiegł na 53. piętro Varso Tower w czasie niecałych 29 minut. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podsumował ten wyczyn, mówiąc: „53 piętra, prawie 1400 schodów i 230 metrów biegu w pełnym umundurowaniu na sam szczyt warszawskiego budynku Varso Tower. To najnowszy wyczyn Huberta Celucha, który zdobył kolejny budynek do swojej kolekcji. Gratulacje dla druha Huberta, jest moc. Podziwiam jego wyczyny biegowe, ale również zaangażowanie społeczne. Strażak z OSP Osiny od lat angażuje się również w kwestowanie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję za tą aktywność.”

W trzeciej edycji zawodów „Wbiegnij na Varso Tower” udział wzięło około 700 uczestników. Japończyk Ryoji Watanabe, aktualny wicemistrz świata w bieganiu po schodach, ustanowił nowy rekord trasy, pokonując prawie 1400 schodów w 6 minut, 44 sekundy i 15 setnych. Poprawił tym samym swój wynik sprzed roku o niecałe półtorej sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Polka, Klaudia Krajewska.

Varso Tower to także przykład nowoczesnej architektury i inżynierii. Projekt powstał w pracowni Foster + Partners, która ma na swoim koncie wiele znanych drapaczy chmur w Londynie, Nowym Jorku, Frankfurcie czy Hong Kongu. Budynek jest nie tylko wizytówką Warszawy, ale również jednym z najwyżej położonych punktów widokowych w Europie.

Wydarzenie, jakim są zawody wbiegania na Varso Tower, przyciąga nie tylko zawodników, ale również miłośników sportu i architektury. Warto śledzić takie inicjatywy, które promują zdrowy tryb życia i jednocześnie pozwalają podziwiać wyjątkowe osiągnięcia inżynieryjne.


Opierając się na: UM Starachowice