Zwycięzcy Manii Biegania znani, biegacze z regionu w świetnej formie
W miniony weekend odbyła się niezwykle emocjonująca dwunasta edycja Manii Biegania, w której wzięło udział 148 uczestników. Wydarzenie nie tylko przyciągnęło biegaczy z różnych zakątków Polski, ale także stało się ważnym elementem obchodów 400-lecia lokacji Wierzbnika oraz Dni Starachowic.

Zacięta rywalizacja na trasie 8,6 km

Starachowice stały się areną dla pasjonatów biegania, a na trasie o długości 8,6 km najlepiej poradził sobie Bogdan Semenovych z Kijowa, który z czasem 27 minut i 50 sekund wyprzedził swoich rywali o ponad minutę. Jego triumf w biegu głównym jest dowodem na rosnącą popularność tego sportu wśród biegaczy z zagranicy.

Drugie miejsce zajął Adam Bajorski z Radomia, a tuż za nim, na trzeciej pozycji, uplasował się Michał Wojciechowski z Tarnobrzega. Warto podkreślić, że najlepszym reprezentantem Starachowic był Paweł Niewczas, który zajął 13. miejsce, osiągając czas 32 minut i 28 sekund.

Występ kobiet i lokalnych biegaczy

Wśród kobiet na czołowej pozycji znalazła się Maja Peryt, która uzyskała czas 33 minut, co dało jej piętnaste miejsce w ogólnej klasyfikacji. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Sobolewskiej z LKS Zuza Running Team Opoczno z czasem 36.13, a trzecią lokatę zajęła Marcjanna Rola z Radomia, która osiągnęła czas 37.15. Również wśród lokalnych biegaczy nie brakowało emocjonujących momentów, a Damian Śpiewak, Przemysław Kania oraz Michał Wzorek pokazali się z dobrej strony, zajmując odpowiednio 16., 31. i 37. miejsca.

Pracownicy MAN Bus na trasie 4,6 km

Wydarzenie miało również swoją specjalną kategorię, w której wzięli udział pracownicy firmy MAN Bus, głównego sponsora biegu. Na krótszym dystansie 4,6 km najlepszym okazał się Kamil Seweryn, który uzyskał czas 19 minut i 15 sekund. Jego rywale, Robert Gładyś i Damian Kania, również zaprezentowali się na wysokim poziomie, zdobywając kolejne miejsca na podium.

Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Wołoch, która z czasem 21.50 zdobyła pierwsze miejsce. Na podium obok niej stanęły Joanna Walkiewicz oraz Wioleta Wieczorek, co podkreśla rosnące zainteresowanie bieganiem wśród pracowników MAN-a.

Mania Biegania to nie tylko rywalizacja, ale także doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej oraz promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko zawodników, ale także licznych kibiców, którzy wspierali swoich faworytów. Już teraz warto myśleć o przyszłym roku i kolejnym biegu, który na pewno dostarczy wielu emocji i niezapomnianych chwil.

Według informacji z: Starachowice