Starachowice zdobyły energooszczędny sprzęt dla potrzebujących po zwycięstwie

Starachowice zyskały nowoczesny sprzęt AGD dzięki wyjątkowej mobilizacji mieszkańców. To efekt zwycięstwa w prestiżowym konkursie, który przyniósł miastu nie tylko tytuł, ale i realne wsparcie dla lokalnych organizacji.
- Starachowice triumfują w wojewódzkim etapie plebiscytu i wspierają potrzebujących
- Starachowice wśród najlepszych miast Polski finał ogólnopolski pełen emocji
Starachowice triumfują w wojewódzkim etapie plebiscytu i wspierają potrzebujących
W Starachowicach znów świętujemy sukces! Miasto zdobyło pierwsze miejsce w regionalnym etapie 15. edycji konkursu Świeć się z Energą”, co zaowocowało nagrodą o wartości 10 tysięcy złotych na zakup energooszczędnego sprzętu AGD. Dzięki temu lodówki, odkurzacze, blendery czy czajniki elektryczne trafiły do instytucji i stowarzyszeń, które każdego dnia angażują się w pomoc mieszkańcom oraz realizację ciekawych inicjatyw społecznych.
Aktywność starachowiczan i sympatyków miasta podczas głosowania była imponująca codziennie oddawano głosy, by wspierać lokalną społeczność i zapewnić Starachowicom tytuł świetlnej stolicy województwa świętokrzyskiego”. Prezydent Marek Materek podkreślił znaczenie tego zaangażowania:
- Kolejny raz wspólnie odnieśliśmy sukces. Znów jesteśmy najlepsi w województwie. Wasza aktywność zapewniła energooszczędny sprzęt AGD dla potrzebujących. Drodzy Starachowiczanie i przyjaciele naszego miasta kolejny raz dziękuję Wam za wsparcie i Wasz głos w plebiscycie Świeć się z Energą. Wspólnie daliśmy radę i dzięki zaangażowaniu społecznemu zdobyliśmy tytuł świetlnej stolicy województwa świętokrzyskiego”
Sprzęt został przekazany m.in. Ośrodkowi szkolenia i wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, Fundacji Nasze Zdrowie”, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz wielu innym organizacjom działającym na rzecz seniorów, dzieci i osób z niepełnosprawnościami.
Starachowice wśród najlepszych miast Polski finał ogólnopolski pełen emocji
Zwycięstwo w województwie otworzyło Starachowicom drzwi do krajowego finału, gdzie rywalizowało aż 345 miast. Choć ostatecznie tytuł Świetlnej Stolicy Polski zdobył Skoczów, to udział naszych reprezentantów w tej prestiżowej rywalizacji jest powodem do dumy. Nagrody o wartości 60 tysięcy złotych trafiły na cele charytatywne finalistów, a także specjalne wyróżnienia od partnera akcji Energi Oświetlenie.
Magdalena Marszałkowska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA, podkreśliła siłę tej inicjatywy:
- Rekordowa liczba 345 miast uczestniczących w tegorocznym plebiscycie Świeć się z Energą” oraz zacięta rywalizacja o tytuł Świetlnej Stolicy Polski ogromnie cieszy i pokazuje, jak ważna społecznie jest ta inicjatywa. Po raz kolejny udało nam się zmobilizować do współpracy i włączyć do pomagania lokalne społeczności z małych i średnich miejscowości. Cieszy nas to, że mieszkańcy cenią swoje małe ojczyzny i z dumą głosują na pięknie udekorowane miasta
Wśród innych laureatów regionalnych znalazły się takie miasta jak Wałbrzych, Włocławek czy Radom każde otrzymało wsparcie na zakup sprzętu AGD dla lokalnych organizacji pomagających potrzebującym.
Wg inf z: Starachowice
Ostatnie Artykuły

Połągiew pamięta o Hubalu. Przy pomniku zabrzmiały słowa o honorze

Oskar Cyms w Brodach. Pod zaporą szykują dwa dni wielkiej muzyki

Starachowiccy seniorzy z bajkowym pomysłem sięgnęli po główną nagrodę

Cytomammobus wraca do Starachowic. Badania bez skierowania i bez czekania

Na Bohaterów Westerplatte ruszył remont. Finał ma być wcześniej

Młodzi ćwiczyli głos i krótką formę w bibliotece przed majówką

Żabki w bibliotece - książka dostała tu swoje małe święto

CUS z Brodów wyróżniony za łączenie pokoleń w świętokrzyskim konkursie

Seniorzy usłyszą o oszczędzaniu energii i bezpiecznym ogrzewaniu

W Starachowicach wraca majowe święto. Będzie msza, przemarsz i polonez

Na Jasną Górę pojadą osoby z doświadczeniem uzależnień. Gmina pokryje przejazd

Mieszkańcy Lipia mają wskazać, gdzie najbardziej brakuje wsparcia

Przed majówką warto wywiesić biało-czerwoną flagę. To prosty znak pamięci

Nad Kamienną zebrali 40 worków śmieci i pokazali siłę wspólnej pracy
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Skarbowy w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
- Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
- Co robić z dzieckiem w Starachowicach, gdy pada?
- Kopalnia Herkules w Starachowicach. Historia dawnej wsi ukrytej pod parkiem miejskim
- Ruiny zamku w Bodzentynie. Historia, legendy i zwiedzanie
- Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach - kontakt, godziny, informacje
