W Mircu będzie marsz, msza i rodzinny finał majówki

FOT. Gmina Mirzec
W Mircu majowe obchody połączą powagę narodowego święta z lekkim, rodzinnym finałem. Najpierw zabrzmi hymn i pojawią się kwiaty pod pomnikiem, potem uczestnicy przeniosą się do kościoła, a później do amfiteatru, gdzie uroczystość zmieni rytm. To jeden z tych dni, kiedy patriotyczny porządek spotyka się z gminnym świętowaniem bez zbędnego zadęcia.
- Poranek zacznie się przy Pomniku Niepodległości
- Amfiteatr przejmą dzieci, zespoły i strażacy
Poranek zacznie się przy Pomniku Niepodległości
Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn zaprasza na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Mirzecką Majówkę, które odbędą się 2 maja. Uroczystości rozpoczną się przy Pomniku Niepodległości, na głównym parkingu w Mircu. To właśnie tam wybrzmi hymn, a potem zostaną złożone kwiaty i znicze.
Harmonogram jest ułożony tak, by uroczysty początek płynnie przeszedł w część religijną i artystyczną:
11.30 – rozpoczęcie przy Pomniku Niepodległości
12.00 – msza w kościele pod wezwaniem św. Leonarda w Mircu, odprawiona w intencji Ojczyzny
Taki układ nie jest przypadkowy. Najpierw jest moment skupienia i pamięci, a dopiero potem przychodzi czas na bardziej otwartą, wspólnotową część dnia.
Amfiteatr przejmą dzieci, zespoły i strażacy
Po nabożeństwie uczestnicy przejdą do amfiteatru w Mircu, gdzie uroczystość nabierze już bardziej swobodnego charakteru. Na scenie jako pierwsi pojawią się uczniowie Szkoły Podstawowej w Osinach, którzy przygotowali program związany z obchodami. Potem pałeczkę przejmą młodzieżowe zespoły „Hanecki” i „Roztańczone Nutki” oraz grupy folklorystyczne z gminy Mirzec.
W programie zaplanowano też pokaz sprzętu strażackiego. To element, który zwykle przyciąga uwagę najmłodszych, ale nie tylko ich – w takich chwilach widać z bliska pracę służb, które na co dzień pozostają w cieniu. Dla dzieci przygotowano również dmuchany plac zabaw, watę cukrową i popcorn, więc majówka ma mieć nie tylko podniosły, lecz także rodzinny wymiar.
na podstawie: Urząd Gminy w Mircu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Mirzec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Starachowice dają młodym kamerę do ręki - rusza filmowa przygoda

Husaria wróciła do Chybic. Stara bitwa połączyła dwie gminy

W Brodach młodzi sportowcy dali pokaz emocji i walki do końca

Mirzec stawia na ruch. W programie także bieg na szpilkach

Młodzi filateliści z Mirca stanęli na krajowym podium

Starachowicki szpital stawia na cyfrową ochronę zdrowia i nowe e-usługi

Myśliwski wrócił do Starachowic. Klub książki złapał za serce jego „baśń”

Szachy wyszły na szkolny korytarz – uczniowie szybko zajęli nowe miejsca

Starachowice zanurzą się w chóralnym brzmieniu Parku Kultury

Wieczór z wiankami i śpiewem połączy pokolenia w Brodach

Retelevski zagra w Starachowicach - Disney Tour ma wciągnąć w sentymentalną podróż

Varius Manx i Kasia Stankiewicz przyjadą do Starachowic z koncertem pełnym wspomnień

Młodzi szachiści z Mirca i okolic wywalczyli podium w Gadce

Mikos trafił z karnego. Kamienna Brody dopięła wygraną przed przerwą
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Starachowice - kontakt, leśnictwa, drewno opałowe i edukacja leśna
- Straż Miejska w Starachowicach - kontakt, zgłoszenia, rewiry
- Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach - kontakt, zimowe utrzymanie dróg, standardy odśnieżania
- Centrum Usług Społecznych w Starachowicach - kontakt, godziny, świadczenia
- Opactwo Cysterskie w Wąchocku. Historia, zwiedzanie i praktyczne wskazówki
- Parafia św. Stanisława w Dziurowie - kontakt, msze, kancelaria
