Ponad 150 młodych biegaczy wzięło udział w rozgrywanych w Krynkach Mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. W stawce uczestników nie zabrakło lekkoatletek KLKS Juventa Kobex Starachowice.

Słoneczna sobota okazała się idealnym terminem na organizację w Krynkach imprezy rangi mistrzowskiej. Malowniczo położony Rezerwat Skałki był odpowiednim miejscem do górskiej rywalizacji podczas Mistrzostw Polski, a leśne trasy okazały się wymagające i dostarczyły wielu sportowych emocji. Organizatorem mistrzostw był Ludowy Klub Biegacza Rudnik oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.Krynki biegi

Na liście startujących znalazło się 153 uczestników reprezentujących barwy ponad 80 klubów z całej Polski. Do Krynek w sobotę przyjechali zawodnicy Sopotu, Ustrzyk Dolnych czy Krosna.

W gronie uczestników rywalizacji mistrzowskiej nie zabrakło również reprezentantów świętokrzyskich klubów. Poza gospodarzami imprezy o medale walczyli również biegacze STS Skarżysko czy KLKS Juventa Kobex Starachowice.

Starachowicki klub do udziału w imprezie wystawił 3-osobową reprezentację wspieraną przez dwójkę opiekunów-trenerów. Agata Wzorek i Wojciech Jarosz do Krynek zabrali ze sobą Maję Peryt, Weronikę Wojnar oraz Annę Szwajdę.

Blisko medalu u młodziczek

Nasze zawodniczki w Krynkach na podium nie stanęły, ale do spełnienia tego celu zabrakło naprawdę niewiele. W rywalizacji młodziczek na 1,5-kilometrowej trasie doskonale spisała się Maja Peryt. Zawodniczka Juventy po znakomitym finiszu zajęła czwarte miejsce przegrywając walkę o brązowy medal dosłownie o jeden krok.Krynki biegi

Na mecie Maja nie ukrywała łez z powodu braku miejsca na podium. Jej wola walki i determinacja pozwala jej jednak już dziś myśleć pozytywnie o udanym rewanżu za rok.

W tym samym biegu ósma była Weronika Wojnar, która podczas pierwszej rundy biegu radziła sobie lepiej od Peryt. Na drugim okrążeniu wokół Skałek zabrakło już jednak nieco mocy i wystarczyło to do pozycji nr 8.

Mistrzynią Polski została Aleksandra Sot z UKS Olimp Kozienice.

W debiucie trzynasta

Trzecią z naszych reprezentantek była Anna Szwajda. 12-letnia biegaczka Juventy Kobex rywalizowała na dystansie 1000 metrów i uplasowała się ostatecznie w połowie stawki. Szwajda zajęła trzynaste miejsce, ale wynik osiągnięty w debiucie jest również dobrym prognostykiem na przyszłość.

Tytuł mistrzowski wywalczyła Weronika Ślusałek z SKLA Sopot.

W klasyfikacji klubowej starachowicka Juventa Kobex zajęła 11. miejsce. Najlepsza okazała się Zorza Gdynia wyprzedzając Stal Nową Dębę oraz Olimp Kozienice.