Za nami kolejna edycja Mistrzostw Polski młodzików w brydżu sportowym. Przez cztery dni w starachowickim Hotelu Senator o tytuły najlepszych rywalizowali brydżyści z całego kraju.

Wyłonienie najlepszych zawodników w kategorii młodzików oraz popularyzacja brydża sportowego wśród najmłodszych to najważniejszy cel zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski w brydżu sportowym.brydz sportowy

Rywalizacja o zwycięstwa odbywała się kolejny raz w starachowickim Hotelu Senator, a jej organizatorami byli ponadto Polski Związek Brydża Sportowego i Świętokrzyski Związek Brydża Sportowego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Czterodniowa rywalizacja młodych brydżystów w Starachowicach zakończyła się sportowym sukcesem utalentowanych zawodników, którzy z grodu nad Kamienną wywiozą do domów nie tylko medale i okazałe puchary. Pobyt w naszym mieście upływał młodym sportowcom niezwykle intensywnie i poza rywalizacją sportową mieli okazję do aktywnego wypoczynku, między innymi na starachowickiej Krytej Pływalni.

Mistrzostwa rozpoczęły się już we czwartek, a oficjalnego otwarcia starachowickiej imprezy dokonała Ewa Skiba, zastępca Prezydenta Miasta Starachowice.

W starachowickich mistrzostwach rywalizacja odbywała się podczas turnieju par open, turnieju par dziewcząt i chłopców, turnieju par mikstowych oraz turnieju drużynowego.

turniej brydżowy

Szczegółowe wyniki poszczególnych turniejów możecie Państwo znaleźć w tym miejscu:

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI - STARACHOWICE 2018

Turniej drużynowy brydżowych Mistrzostw Polski młodzików zakończył się zwycięstwem drużyny CkiS Skawina. W mistrzowskim składzie zagrali: Łukasz Kasperczyk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Michał Stasik.

Klub ze Skawiny nie wygrał jednak klasyfikacji klubowej mistrzostw. Tu najlepsza była zdecydowanie UKS Olimpia Dwójka Kraków z dorobkiem 7056 punktów. Drugie miejsce zajęła Dąbrówka Poznań (3764), a trzecią pozycję zajął CkiS Skawina (3619).

W kategorii województw mistrzostwa zdominowane zostały przez brydżystów z Małopolski. Województwo świętokrzyskie uplasowało się na 10. pozycji.