W środę 10 kwietnia na 59-letnią starachowiczankę napadł 43-latek. Na pomoc poszkodowanej ruszyła 32-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. W miniony wtorek za ten czyn godny naśladowania gratulował i podziękował Prezydent Miasta Marek Materek wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Starachowicach nadkom. Pawłem Szczepaniakiem oraz z Pierwszym Zastępcą insp. Dariuszem Furtakiem.


Zdarzenie miało miejsce w minioną środę po godzinie 21:00 na jednym z osiedli naszego miasta, na 59-letnią starachowiczankę rzucił się 43-letni agresywny mężczyzna. Sytuację zauważyła 32-letnia kobieta będąca na spacerze, która bez wahania zareagowała na krzywdę drugiej osoby i próbowała pomóc napadniętej kobiecie. Napastnik jednak nie odpuszczał i cały czas wyładowywał swoją agresję na bezbronnych kobietach. W tym czasie na pomoc ruszył 25-latek, który z balkonu swojego mieszkania zauważył całe zamieszanie. Dzielny mieszkaniec naszego miasta obezwładnił agresywnego mężczyznę do czasu przyjazdu Policji. Jego szybka reakcja sprawiła, że agresywny mężczyzna został zatrzymany i teraz nie uniknie odpowiedzialności.
Prezydent Miasta Marek Materek wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Starachowicach nadkom. Pawłem Szczepaniakiem oraz z Pierwszym Zastępcą insp. Dariuszem Furtakiem podziękowali oraz pogratulowali świadkom zdarzenia za wzorową reakcję, która niewątpliwie przyczyniła się do uratowania życia pokrzywdzonej.


Izabela Wrona

Zespół Organizacyjny

Urzędu Miejskiego

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.