Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – Święto Osób Niewidomych zorganizował Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach. Uroczyste spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Przygotowano słodki poczęstunek oraz występy artystyczne wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Życzenia oraz bukiet kwiatów na ręce Prezes Zarządu Koła Izabeli Wałęgi przekazał m.in. Prezydenta Miasta Marek Materek.

Jako co roku wręczono Odznaki Przyjaciół Koła Niewidomych, które otrzymali Kierownik Zespołu Kultury i Promocji Powiatu Starachowickiego Andrzej Przygoda oraz właściciel firmy PatSTAR Paweł Pater w imieniu którego odznakę odebrał tata Leszek Pater. Tytuł honorowego członka nadzwyczajnego otrzymała Jadwiga Tomczyk.

Od ponad 40 lat obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To okazja do przypomnienia, że w społeczeństwie funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące, które zmagają się z wieloma trudnościami – nie tylko natury infrastrukturalnej i technicznej, ale także społecznej.

 

IMG 9389

 

IMG 9422

 

 

IMG 9428

 

 

IMG 9431

 

 

IMG 9447

 

 

młodzież prezentująca występ

 

 

IMG 9347

 

 

uczestnicy spotkania

 

 

uczestnicy spotkania

 

 

młodzież prezentująca występ

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.