Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Trwają prace przy remoncie mostu na rzece Kamiennej, koszt tej inwestycji to ponad 1 mln zł. Aktualnie rozebrano drewniane elementy mostu, odsłaniając metalową konstrukcję, która przygotowywana jest do czyszczenia i malowania. Po lewej stronie mostu na rzece, na potrzeby mieszkańców, wybudowana została kładka.

- Mieszkańcy osiedla Michałów czekali na remont mostu i drogi od kilkudziesięciu lat. Dzięki temu, że udało nam się pozyskać środki finansowe na ten cel i zabezpieczyć wkład własny w budżecie gminy, możemy realizować kompleksowy remont mostu, a także w tym roku wykonać fragment ul. Fryderyka Lempe, na odcinku od mostu do ul. Wschodniej – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Natomiast w przyszłym roku wyremontujemy odcinek od mostu do ul. Ostrowieckiej. Koszt tych prac to blisko 2 mln 400 tys zł. Prace w 50 procentach finansowane są z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

remont mostu

 

 

most

Jeszcze przed ogłoszeniem listy przedsięwzięć inwestycyjnych, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, Gmina Starachowice przystąpiła do realizacji zaplanowanych prac.

- Trochę ryzykowaliśmy ogłaszając przetarg jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu ale, chcieliśmy jak najwcześniej wybrać wykonawcę i rozpocząć remont mostu – informuje prezydent - W momencie kiedy publikacja wyników Funduszu Dróg Samorządowych przedłużała się postanowiliśmy założyć środki własne z budżetu gminy, ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę, którym została firma Budromost Starachowice. Kiedy ogłoszono wyniki  i otrzymaliśmy 50 procentowe dofinansowanie, wybraliśmy także wykonawcę remontu ulicy Fryderyka Lempe. W ubiegłym tygodniu przekazano drogę firmie Budromost, w pierwszej kolejności realizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Wschodnią do mostu. Wykonanie odcinka od mostu do ul. Ostrowieckiej planowane jest na rok 2020.

Inwestycja zakłada remont ul. Fryderyka Lempe na odcinku ok. 620 m tj. od skrzyżowania z ul. Wschodnią w kierunku skrzyżowania z ul. Ostrowiecką, powstanie tu jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodnik i zjazdy z posesji.
Kolejnym przedsięwzięciem planowanym na osiedlu Michałów jest budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Koszt to około 800 tys zł. Gmina Starachowice do wymienionej inwestycji sportowej otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 500 tysięcy złotych.

- Przed kilkoma dniami podpisałem umowę z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego na realizację projektu związanego z budową kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 2 – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Budowa boiska wielofunkcyjnego i poprawa infrastruktury edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 obejmuje: w miejscu boiska trawiastego wykonanie wielofunkcyjnego boiska sportowego z nawierzchnią z poliuretanu zawierającego: boisko do piłki ręcznej/nożnej, boisko do koszykówki, boiska do siatkówki, boisko do tenisa oraz bieżnię prosta 3- torową do biegu na 60 m, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą.
Projekt zakłada również wyposażenie pracowni przedmiotowej językowo – informatycznej w nowoczesny sprzęt multimedialny, meble szkolne i materiały dydaktyczne do prowadzenia. zajęć z wykorzystaniem różnych technik i form przekazu. Inwestycja będzie realizowana w roku 2020.

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.