Jakimi czynnikami kierować się przy zakupie kół rolniczych?

Rolnicy doskonale zdają sobie sprawę z wysokich kosztów związanych z zakupem nowych kół rolniczych. Czy istnieją sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów? Jak się okazuje, czasami zapłacić więcej oznacza… zapłacić mniej. Taki paradoks zaobserwujemy wybierając felgi bliźniacze. Choć przy zakupie płacimy dwa razy więcej, to gwarantujemy sobie spore oszczędności w perspektywie długoterminowej. Czym powinniśmy kierować się przy kupnie kół rolniczych?

Przede wszystkim najwyższa jakość

Zakup nowych kół rolniczych to inwestycja na długie lata. A zatem, bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest większy wydatek, który zwróci się większą efektywnością pracy oraz niższym zużyciem paliwa. Kupowanie niskobudżetowych opon prowadzi wyłącznie do tego, że ogumienie zużywa się w trakcie kilku sezonów, a ponadto, koła znacznie utrudniają wydajną pracę w trudniejszym terenie. W związku z tym, powiedzenie, że czasami zapłacić więcej oznacza zapłacić mniej jest wyjątkowo trafne w kontekście specjalistycznych kół rolniczych.

Dlaczego warto rozważyć zakup kół bliźniaczych?

Ciekawym rozwiązaniem dla wielu rolników mogą być również koła bliźniacze. Polega to na zamontowaniu na jednej osi dwóch identycznych opon w bardzo małym odstępie od kół macierzystych. Taki patent oznacza mniejszy poślizg kół, większą swobodę w trudnych warunkach, niższe spalanie paliwa, a także ograniczone ubijanie gruntu. Decydując się na opony i felgi bliźniacze wydajemy więcej przy samym zakupie, ale możemy liczyć na oszczędności w perspektywie wielu lat.

Ograniczeniem jest oczywiście konieczność starannej eksploatacji oraz ciągłego pilnowania prawidłowego ciśnienia. Ciśnienie w oponach bliźniaczych powinno być dwukrotnie niższe w porównaniu do opon macierzystych. Tylko odpowiednio dopasowane i zadbane koła rolnicze zagwarantują nam należytą wydajność pracy i niższe koszty eksploatacyjne.

Czy warto kupować felgi i opony używane?

Uwzględniając bardzo wysokie koszty związane z zakupem nowych kół rolniczych, nie dziwi fakt, że tak wielu rolników zastanawia się nad kupnem używanych produktów. O ile w przypadku felg nie ma żadnych przeciwskazań, jeśli mamy absolutną pewność ich wysokiego stanu technicznego, o tyle w przypadku opon nie zawsze warto decydować się na wybór tańszych części używanych. Przy takich zakupach na pewno musimy sprawdzić oznaczenia opony dot informujące o roku produkcji. Nawet przy kilkuletnich oponach warto zrezygnować z takiego zakupu. Po raz kolejny odnosimy się do kluczowego znaczenia jakości, która przekłada się na koszt eksploatacji w przyszłości.

Gdzie kupować sprawdzone koła rolnicze?

Dobrym rozwiązaniem w trakcie poszukiwania oszczędności może być zakup kół rolniczych ze sklepu internetowego. Niezależnie od tego, czy potrzebne są nam opony do ciągnika rolniczego, koła do urządzeń wleczonych, czy też opony dostawcze, profesjonalny sklep online może nam zaproponować znacznie szerszy asortyment, a także konkurencyjne ceny. Wynika to z faktu, że sklepy online ponoszą niższe koszty prowadzenia działalności, co działa na korzyść klientów.

Decydując się na zakupy przez Internet, warto pamiętać o sprawdzeniu najważniejszych parametrów, takich jak rozmiar opon, obsadzenie oraz nośność. W renomowanych sklepach internetowych zawsze możemy liczyć na nowy rok produkcji na oponie. Dzięki zakupom online, rolnik może znacznie ograniczyć niezbędne koszty, wybierając jednocześnie produkty o wysokiej jakości.