Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

- Wspólnie z Caritas Diecezji Radomskiej organizujemy Wigilię dla osób samotnych i najuboższych – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. Świąteczne spotkanie odbędzie się 24 grudnia, o godz. 10.00 przy Parafii Św. Trójcy. Patronat nad wigilijnym spotkaniem objęli Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- Dziękuję, że miasto Starachowice jest otwarte na współpracę z Caritas Diecezji Radomskiej. Diecezja Radomska to nie tylko Radom to także okręg Starachowice, Skarżysko, Przysucha - mówi kiądz Damian Drabikowski zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej - Nie ukrywam, że długo zastanawialiśmy się, gdzie w tym roku zorganizować wigilię dla osób samotnych, bezdomnych, wybraliśmy Starachowice. Już od kilkunastu lat działa tu jadłodajnia dla osób bezdomnych, pokrzywdzonych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wykorzystując te zasoby chcemy zorganizować wspólnie z Panem Prezydentem i z miastem Starachowice wigilię dla tych osób.
Organizatorzy na spotkaniu opłatkowym spodziewają się około 250 osób.
- Wciąż wiele osób nie ma z kim spędzić świąt, są samotni lub ich sytuacja materialna i problemy życiowe na pozwalają na przygotowanie jakiejkolwiek potrawy wigilijnej. Dlatego tak ważne jest, aby w tych szczególnych dniach otoczyć ich opieką i wsparciem – dodaje ksiądz Drabikowski.

Na spotkaniu uczestnicy będą mogli podzielić się opłatkiem, zjeść świąteczną kolację w uroczystym nastroju, posłuchać kolęd i pobyć w gronie osób, które tak jak oni czują się samotni i pokrzywdzeni przez los. Wśród świątecznych tradycyjnych potraw na stole znajdą się barszcz z uszkami, ryby, kapusta z grzybami, a każdy uczestnik otrzyma prezent.

Organizatorami wigilijnego spotkania są Caritas Diecezji Radomskiej, Miasto Starachowice, Parafia Św. Trójcy w Starachowicach oraz Selgros, jeżeli ktoś z przedsiębiorców, osób prywatnych chciałby włączyć się w organizację tego wydarzenia zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miejskim, tel: 41 273 - 82 – 02 lub bezpośrednio z Caritas Diecezji Radomskiej tel: 48 365 29 29.

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.