UM Starachowice: Krzysztof Szczygieł nowym dyrektorem MOSiR-u w Starachowicach

2 min czytania

Komisja Konkursowa wybrała kandydata na wolne stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Do konkursu ogłoszonego na to stanowisko wpłynęło cztery oferty, jedna z przyczyn formalnych została odrzucona. W piątek, 11 września członkowie Komisji Konkursowej spotkali się z trzema panami, którzy przystąpili do rozmów kwalifikacyjnych tj. Kamil Brokowski, Mariusz Majewski i Krzysztof Szczygieł.

Decyzją komisji na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach wybrany został Krzysztof Szczygieł.
O wyborze zdecydowało m.in. zaprezentowana koncepcja funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu instytucji kultury i sportu, doświadczenie w realizacji projektów miękkich” w tym edukacyjnych, kulturotwórczych, rekreacyjno sportowych, promocyjnych… oraz projektów twardych” remontowo, adaptacyjnych.

Krzysztof Szczygieł jest absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku menadżer kultury, oraz studiów wyższych na kierunku: pedagogika, specjalność: pedagogika i turystyka. Kandydat posiada uprawnienia: Instruktora Sportu, Instruktora Sportów Obronnych, uprawnienia Instruktora i Sędziego Strzelectwa Sportowego, uprawnienia pilota PG, PPG, PPGG, uprawnienia Instruktora Narciarstwa Zjazdowego.
Ponadto kandydat ukończył szkolenia krajowe i zagraniczne z zakresu obsługi ruchu turystycznego, organizacji i zabezpieczania imprez masowych, zarządzania kapitałem ludzkim, gospodarki finansowej w instytucjach samorządowych, marketingu i inne.

Obecnie Krzysztof Szczygieł pełni funkcję kierownika Domu Kultury w Mostkach, w swojej dotychczasowej praktyce zawodowej sprawował funkcje m.in.: prezesa Zarządu Fundacji Przestrzeń Kultury”, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, prezesa Klubu Sportowego Świt”.

W swojej dotychczasowej działalności kandydat był realizatorem lub współrealizatorem między innymi takich projektów jak: Remont i Modernizacja Domu Kultury, Infrastruktura Rekreacyjna i Sportowa w Mostkach”, UKS NURT Mostki” - tworzenie klubu, adaptacja i wyposażenie strzelnicy sportowej, Termomodernizacja Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej”, Projekt Internetowe Centrum Kultury, Roboty z Krzemienia, czyli od Rydna do Skarżyska”, Makro reklama na Mikrolotach”.

Krzysztof Szczygieł pracę na stanowisku Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie od 1 października br.

Autor: Iwona Tamiołło

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Miejski w Starachowicach, starachowice.eu/aktualnosci/5929-krzysztof-szczygiel-nowym-dyrektorem-mosir-u-w-starachowicach

Autor: krystian