Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Co powinniśmy wiedzieć o pracy doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy Warszawa to osoba, której zadaniem jest pomoc klientom w wyborze najlepszej oferty kredytu. Za pracę pobiera wynagrodzenie, ale bardzo często nie zauważamy tego, ponieważ jest ono wliczone bezpośrednio w koszty kredytu. Czy korzystanie z pomocy doradcy kredytowego jest opłacalne z perspektywy klienta?

Czy dokładnie zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest ekspertem w dziedzinie finansów. Co więcej jest świetnie zorientowany w sytuacji aktualnej ofert kredytowych. Może być także niezależnym doradcą, który nie jest związany z żadną instytucją czy też doradcą zależnym, a więc takim, który współpracuje z konkretną instytucją. Niezależny doradca finansowy przedstawia klientom oferty każdego banku, a przynajmniej tych, które uznaje za najbardziej korzystne.

Pośrednik, który jest związany z konkretną instytucją również będzie szukał ofert najlepszych, natomiast obszar jego poszukiwań będzie zawężony do banków konkretnych lub też nawet jednego jedynego banku. Nie skreśla to doradców kredytowych zależnych. Jeśli chcemy wziąć kredyt w banku konkretnym, to wizyta u nich przez wzięciem kredytu jak najbardziej jest wskazana. Wówczas ekspert doradzić nam może, jak obniżyć wszelkie koszty kredytu. Przykładowo bardzo często konto bankowe wspólne z małżonkiem, obniżyć może koszt kredytu nawet o kilka procent. Taką ofertę ma bardzo wiele banków.

Tomasz Wostal

Doradca kredytowy przedstawia nie tylko konkretne oferty po wysłuchaniu oczekiwań klientów. Do tego sprawdza wstępnie zdolność kredytowa, pomaga skompletować wszelkie potrzebne dokumenty oraz także składa w imieniu klienta wnioski kredytowe. Pośrednik otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie dopiero w momencie uruchomienia zobowiązania przez bank. W przypadku doradców kredytowych niezależnych wynagrodzenie może być pobierane standardowo w formie kilku procent od zobowiązania zaciągniętego bądź też od konsultacji.

Ile zarabia doradca kredytowy za uruchomienie kredytu?

Doradca kredytowy bierze bezpośrednio opłatę od klienta lub też otrzymuje wynagrodzenie do banku, w którym on współpracuje. Sama wysokość wynagrodzenia zależy od konkretnej wysokości kredytu, który został w banku zaciągnięty. Doradca dostaje z niego dany procent. Dodatkowo zarobić może na sprzedaży takowych usług, jak ubezpieczenie hipotecznego kredytu czy też nawet karta kredytowa przypisana do konta, które pozostaje do otwieranego rachunku przy wzięciu kredytu.

Doradca kredytowy zarobić może od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych na sprzedaży kredytu. Im opinia jest lepsza na temat doradcy, tym stawki za jego pomoc są wyższe. Obecnie średnia wysokość wypłacanej prowizji pośrednikowi za kredyt uruchomiono to dwa procent jego wartości. Pamiętajmy jednak, że ta suma jest płacona dopiero, gdy kredyt dojdzie do skutki, a od momentu kontaktu klienta z samym pośrednikiem do faktycznego momentu zaciągnięcia zobowiązania minąć potrafi kilka miesięcy. Nie jest to prosty zawód, ale jak najbardziej dobrze płatny.