Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Ostrowiec Świętokrzyski – dlaczego warto kupić tu nieruchomość?

Chcesz mieszkać na terenie województwa świętokrzyskiego? Kielce nie są jedyną opcją – swoje miejsce do życia możesz znaleźć też na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Czym wyróżnia się to miasto i gdzie kupić nieruchomość?

Wsparcie dla inwestorów i szeroka oferta edukacyjna

Od wielu lat władze Ostrowca Świętokrzyskiego starają się przyciągnąć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy. Na terenie miasta działa kilka stref przemysłowych. Dzięki ich wyodrębnieniu i przystosowaniu do potrzeb przyszłych inwestorów firmy mogą zacząć operować niemal od razu. Z kolei z myślą o drobnych przedsiębiorcach wybudowany został nowoczesny kompleks handlowy.

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą pracować zarówno w przemyśle, handlu, jak i usługach. Ci, którzy szukają pracy poza miastem, mogą z kolei skorzystać z przewozów międzymiastowych. Ostrowiec Świętokrzyski ma bezpośrednie połączenie m.in. z Kielcami, Częstochową, Gdańskiem, Warszawą czy Wrocławiem.

Na terenie miasta działa kilkanaście szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) oraz szkoły ponadgimnazjalne. Absolwenci tych drugich mogą kontynuować naukę w szkołach policealnych i na uczelniach wyższych.

Liczne tereny zielone i cykliczne imprezy kulturalne

Atutem Ostrowca Świętokrzyskiego jest miejska zieleń. Na terenie miasta utrzymywanych jest kilka parków, w tym Park Pałacowy, Park Saletyński czy Park Miejski im. Marszałka J. Piłsudskiego. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców pozostają z kolei liczne place zabaw, które powstają głównie wokół osiedli mieszkaniowych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się też wiele imprez kulturalnych. Od 2007 r. organizowany jest Festiwal Bluesowo-Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”. Na terenie miasta działa też kilka instytucji kulturalnych (np. Miejskie Centrum Kultury czy Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych), które cyklicznie organizują różnorodne wydarzenia.

Gdzie kupić mieszkanie na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego?

Firmy deweloperskie nie wykazują się dużą aktywnością na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Kilka lat temu osoby szukające wygodnego domu w otoczeniu zieleni mogły kupić segment w zabudowie szeregowej na zamkniętym Osiedlu Prowansja. Aktualnie możliwości, aby stać się właścicielem nieruchomości na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, są dwie:

  • zakup mieszkania na rynku wtórnym – mieszkania na sprzedaż w Ostrowcu Świętokrzyskim oferowane są w różnych częściach miasta, np. na Osiedlu Hutniczym, Osiedlu Pułanki czy Osiedlu Trójkąt,
  • zakup działki pod budowę domu jednorodzinnego – to wiąże się jednak z koniecznością dopełnienia formalności i przygotowania projektu przyszłego budynku mieszkalnego.

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim? Ceny są dużo niższe niż w pozostałych dużych ośrodkach na terenie województwa świętokrzyskiego. Mieszkania o metrażu do 50 mkw. wymagające jedynie odświeżenia można kupić już za ok. 160 tys. zł. Atrakcyjność ofert – w połączeniu z pozostałymi atutami miasta – przemawia za zamieszkaniem właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim.