Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

We Włocławku rozpoczynają się dziś lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18. Nasze miasto reprezentuje na nich zawodniczka KLKS Juventa Kobex - Maja Peryt. Podopieczna Dawida Kubca rywalizować będzie dziś wieczorem w biegu na 1500 metrów z przeszkodami. Maja Peryt ma duże szanse na medal Mistrzostw Polski.

Dokładnie o godzinie 19.53 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku na linii startu swojego biegu ustawi się Maja Peryt. 17-letnia starachowiczanka pojechała do Włocławka powalczyć o medal mistrzowski. Reprezentantka KLKS Juventa Kobex chce zrealizować swoje wielkie marzenie i powalczyć o tytuł najlepszej juniorki w kraju na dystansie 1500 metrów z przeszkodami. Bieg po bieżni stadionu we Włocławku, rów z wodą, cztery przeszkody i około 5 minut walki z rywalkami z całego kraju może zamienić się w niezwykły bieg.

peryt2

Trzymamy kciuki za zawodniczkę KLKS Juventy Kobex. Starachowiczanka jest liderką tegorocznych tabel na tym dystansie. Peryt przebiegła w tym roku ten dystans w czasie 4.49.39. Druga na liście jest utytułowania Rozalia Malina z Sosnowca, która może pochwalić się wynikiem o pięć sekund słabszym. Kolejne zawodniczki mają swoje rekordy życiowe na pozioie ponad 5 minut.

 

 fot. FB KLKS Juventa Kobex

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.