Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Prace drogowe na ulicach Starachowic w toku. W minionych dniach, do użytku mieszkańców, przekazano kolejne drogi z utwardzoną nawierzchnią, tym razem są to ulice Agatowa i dwa odcinki ulicy Młynarskiej.

- Ulica Agatowa zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Dla mieszkańców, którzy od kilkudziesięciu lat czekali na remont danej drogi jest to ważne. I jak sami mówią samochód po umyciu jest dłużej czysty i okna w domach można rzadziej myć, bo na drodze już się tak nie kurzy.

 

Agatowa przed 2

 

IMG 6838

 

 

Przy ul. Agatowej wykonano nową nawierzchnię asfaltową na wzmocnionej podbudowie, przy drodze z destruktu asfaltowego zrobiono pobocza. Prace wykonała firma DROGMAS Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a ich koszt to blisko 63 tys. zł.

- Kolejna z ulic na której niedawno drogowcy zakończyli prace to ul. Młynarska. Tu robotami objęto dwa odcinki drogi, ich wykonanie możliwe było po uregulowaniu stanu prawnego gruntów - informuje prezydent. - Serdecznie dziękuję panu Robertowi Adamczykowi z referatu Gospodarki Odpadami i Dróg UM, który w ciągu ostatnich miesięcy włożył bardzo dużo pracy w to, aby tych mikro inwestycji związanych z przebudową dróg gruntowych zrealizować jak najwię-cej. Tych mikro inwestycji także w przyszłym roku nie zabraknie. Staramy się nadrobić wielolet-nie zaległości w tym zakresie. Mieszkańcom dziękuję za cierpliwość, a wykonawcy za sprawną realizację prac.

 

Młynarska przed

 

Młynarska

 


Nową nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego, pobocza z destruktu, dodatkowo zrobiono odwodnienie liniowe. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DRO-GMAS, koszt to blisko 102,5 tys. zł.
Prace drogowo prowadzono m.in. przed posesją pani Maria Kasprzyk, 91- letniej mieszkanki ul. Młynarskiej.
- No poprawiło się, wcześniej tu było błoto do kolan, a teraz to przynajmniej się przejdzie suchą nogą, jak to się mówi.

 

 

Autor: Iwona Tamiołło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.