Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Miasteczko komunikacyjne przy Szkole Podstawowej nr 9 było miejscem organizacji pikniku promującego zdrowy tryb życia i propagowanie aktywnego stylu życia. Spotkanie poprzedziło organizację w Starachowicach wyścigu kolarskiego Europa Starachowice Race, który już jutro zostanie rozegrany na terenie naszego miasta i powiatu.

Głównym organizatorem sobotniej imprezy sportowej w Starachowicach jest firma Tatra Cycling Events, której właścicielem jest Cezary Szafraniec – były znakomity kolarz MTB. Zanim jednak rozpoczną się sportowe emocje i rywalizacja na trasie kolarskiej nie mogło zabraknąć promoji zdrowego trybu życia bez nałogów i używek w ramach spotkania „Bezpiecznie na Rowerze”.

dsc 1263

Spotkanie zorganizowane w piątkowe przedpołudnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 spotkało się z dużym zainteresowaniem miłośników rowerów w naszym mieście. Kilkudziesięciu uczniów SP nr 9 wzięło udział w aktywnej prezentacji zasad bezpiecznego poruszania się rowerem.

dsc 1264

W spotkaniu poza przedstawicielami firmy Tatra Cycling Events nie zabrakło również funkcjonariuszy starachowickiej Policji.

- Dzieci mogły dziś zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerami zgodnie z przepisami. Następnie odbył się przejazd uczestników spotkania po wytyczonej trasie. Uczniowie mogli w ten sprawdzić się ze zdobytej wiedzy teoretycznej. Liczyło się prawidłowe przejechanie trasy i na mecie odpowiedź na pytanie dotyczące ruchu drogowego – informuje Cezary Szafraniec.

dsc 1265

W trakcie spotkania nie zabrakło również prezentacji pierwszej pomocy oraz prezentacji budowy roweru.

- Mogliśmy przedstawić wszystko co związane jest z kolarstwem. Był czas na omówienie elementów roweru, prezentację prawidłowego wypinania koła, wymianę dętki, omówienie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy w peletonie kolarskim i na zjazdach, a także umiejętność doboru przełożeń na podjazdach – dodaje Szafraniec.

Uczestnicy spotkania zostali również zaproszeni na sobotni wyścig kolarski.

dsc 1268

W sobotę wyścig

Europa Starachowice Race w Starachowicach to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events.

- Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach gwarantują prawdziwą kolarską ucztę i niezapomniane wrażenia. Do wyboru będziecie mieli dwa dystanse: Fun 76 km z przewyższeniem 980 metrów oraz Pro 102 km z przewyższeniem prawie 1500m – czytamy na stronie wyścigu.

dsc 1281

PROGRAM ZAWODÓW

 

24.09.2021r.

Godz. 18:00 – 20:30 – Zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godz. 20:30-21:00 - Odprawa Techniczna

 dsc 1282

25.09.2021r.

Godz. 8:00 – 9:30 – Zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godz.9:40 - Otwarcie sektorów dystans PRO i FUN

Godz. 9:55 - Zamknięcie sektorów dystans PRO

Godz. 10:00– Start dystansu PRO kategorie M2, M3, M4, M5

Godz. 10:00 – Start dystansu FUN kategorie M2, M3, M4, M5, M6, M7

Godz. 10:00 – Start dystansu FUN kategorie Kobiet

Godz. 12:10 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans FUN

Godz. 12:50 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans PRO

Godz. 14:30 – Zamknięcie pomiaru czasu

Godz. 15:00 – dekoracja zwycięzców dla dystansu FUN

Godz. 15:30 – dekoracja zwycięzców dla dystansu PRO

Godz. 16:00- dekoracja zwycięzców Cyklu TCE CLASSIC RACE 2021

Godz. 17:00 – Zakończenie EUROPA STARACHOWICE RACE 2021

 dsc 1284

W miasteczku zawodów od godziny 12:00 czynny będzie zimny bufet z napojami, owocami, ciastami, a od 13:00 -15:30 wydawany będzie ciepły posiłek regeneracyjny.

Gmina wspiera imprezy kolarskie

Głównymi celami wrześniowej rywalizacji kolarskiej w naszym mieście i powiecie są jak zwykle popularyzacja i propagowanie kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale również propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, turystyki i rekreacji.

dsc 1302

Partnerami imprezy jest Gmina Starachowice oraz powiat starachowicki. 

Środki na współorganizację imprezy pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholwoych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Patronat honorowy nad wyścigiem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

dsc 1309

 

dsc 1314

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.