Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Starachowice

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych z terenu miasta i powiatu otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Starachowice oraz Starosty Powiatu Starachowickiego.

Podziękowania w postaci pamiątkowych odznaczeń i statuetek otrzymały również firmy i instytucje z terenie powiatu starachowickiego, które co jest warte podkreślenia bezinteresownie i mocno wspierają rozwój placówek oświatowych.

Są to:

  • SILVAN Sp. z o.o. S.K.
  • Hotel Senator
  • Hotel Europa
  • STARPOL II Sp. z o.o.
  • PERFOPOL Sp. z o.o.
  • MAN Bus Sp. z o.o.
  • Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego
  • Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
  • Cerrad Sp. z o.o.
  • Jan Pudło
  • Ośrodek Rzeczoznawstwa i Postępu „SIMP-ZORPOT”
  • Odlewnie Polskie S.A.
  • Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Kielcach
  • Instytut Badań Naukowych
  • Halina Bąk - Pełnomocnik Zarzadu ds CSR Grupy Cerrad 

dsc 0888dsc 0841

 

Decyzją Prezydenta RP nauczyciele starachowickich szkół otrzymali trzy rodzaje wyróżnień. Państwowe odznaczenia wręczył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali:

  • Jacek Orzechowski, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego,
  • Beata Sławińska - Kopyś, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

 

dsc 0659

dsc 0639

 

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Wiesława Derlatka, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi.

 

dsc 0654

 

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę odebrali:

  • Ewa Anduła, pracownica administracji w SP nr 1,
  • Mirosław Niewczas, dyrektor III LO z Oddziałami Integracyjnymi,
  • Adam Wrzecionowski, pracownik obsługi w SP nr 10, a także przedstawicielki ZSZ nr 2: nauczycielki -
  • Elżbieta Dwojak, nauczyciel w ZSZ nr 2,
  • Agnieszka Zawicka, nauczyciel w ZSZ nr 2,
  • Aneta Grosicka, pracownica administracji w ZSZ nr 2.

 

dsc 0678

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymali:

  • Marta Bonio, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego,
  • Monika Jagieła, zastępca kierownika w ZSZ nr 2,
  • Małgorzata Ołowiak, główna księgowa w SP nr 9.

dsc 0702

Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki otrzymali:

  • Rafał Cichocki– SP nr 13,
  • Janusz Ćwieluch - ZSZ nr 2,
  • Maria Niedopytalska - ZSZ nr 2,
  • Edyta Dziurzyńska - SP nr 6,
  • Beata Stanecka - SP nr 6,
  • Renata Kasperkiewicz- III LO,
  • Renata Krawiec- SP nr 10,
  • Izabela Opozda- Łutczyk – SP nr 9,
  • Anna Kozłowska - I LO,
  • Elżbieta Dalach - PM nr 10,
  • Sławomir Rymarczyk - dyrektor SP nr 13.

dsc 0730

dsc 0733

 

Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika otrzymali:

  • Rafał Cichocki – SP nr 13,
  • Maria Dróżdż – SP nr 9,
  • Iwona Lipińska – SP nr 9,
  • Edyta Kaptur – I LO,
  • Elżbieta Majchrzak – III LO oraz
  • Grażyna Małecka, dyrektor ZSZ nr 2.

dsc 0758

dsc 0763

Nagrody Prezydenta Miasta Starachowice Marek Materek otrzymali:

  • Lidia Wojtal – nauczyciel SP nr 2
  • Bogumiła Buczek – nauczyciel SP nr 6
  • Monika Słowak – Brzezińska – dyrektor SP nr 9
  • Justyna Magnowska – Janicka – nauczyciel SP 9
  • Magdalena Iwan – nauczyciel SP 10 z Oddz. Integracyjnymi
  • Liliana Jabłko - nauczyciel SP 10 z Oddz. Integracyjnymi
  • Mariusz Dekiel - nauczyciel SP 10 z Oddz. Integracyjnymi
  • Agnieszka Jasztal – Rdzanek – nauczyciel SP nr 11
  • Ewelina Kwiatkowska – nauczyciel SP nr 12
  • Anna Śledziowska – nauczyciel SP nr 13
  • Anna Sepioło – nauczyciel SP nr 13
  • Ewa Szeląg – nauczyciel SP nr 13
  • Beata Jasztal – nauczyciel PM nr 2
  • Anna Kunecka – nauczyciel PM nr 7
  • Małgorzata Gorczyca – dyrektor PM nr 13
  • Grażyna Koperska – nauczyciel PM nr 14
  • Małgorzata Wychowska – nauczyciel PM nr 15

dsc 0635

dsc 0793

dsc 0803

dsc 0821

 

Nagrody Starosty Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki otrzymali:

  • Monika Moskal – I LO
  • Anna Kozłowska – I LO
  • Katarzyna Gutowska - Lipiec – II LO
  • Anna Pacek – II LO
  • Joanna Ogórek – III LO z Oddziałami Integracyjnymi
  • Ewa Góźdź –ZSZ Nr 1
  • Aneta Bykowska – ZSZ Nr 1
  • Donata Zielińska - Miśkiewicz – ZSZ Nr 2
  • Grażyna Kmiotek – ZSZ Nr 2
  • Anna Zając – ZSZ Nr 3
  • Andrzej Czubak – ZSZ Nr 3
  • Andrzej Kłaczkowski – CKZ
  • Grażyna Raczyńska – SOSW
  • Monika Szemeczko – SOSW.

dsc 0773

dsc 0778

dsc 0708

dsc 0920

 

Program artystyczny przygotowali uczniowie Zespółu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Autor: Maciej Cieciora