Remont ulicy Słonecznej to kolejna inwestycja drogowa na osiedlu Żeromskiego, która w znaczący sposób przyczynia się do podniesienia standardu życia mieszkańców w tym rejonie. Wykonawca inwestycji zapowiada położenie jeszcze w tym roku pierwszej warstwy bitumicznej, aby w znaczący sposób ułatwić dojazd do posesji.

Przebudowa ulicy Słonecznej to jedna z trzech inwestycji obok przebudowy ulic Duboisa i Śląskiej wchodzących w skład remontów realizowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączny koszt remontów realizowanych na wymienionych ulicach, zgodnie z zawartymi umowami, to blisko 4,5 mln zł. Gmina na to przedsięwzięcie otrzymała łącznie 70-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

dsc 0975

- Ulica Słoneczna od kilkudziesieciu lat wyglądała na taką ulicę, która domaga się remontu. Tych prac domagali się oczywiscie również sami mieszkańcy, a miasto Starachowice ten remont planowało od kilku lat. Remont chcieliśmy rozpocząć jeszcze w 2019 roku, ale wówczas nie udało się znaleźć środków zewnętrznych na tę inwestycję. Byliśmy zmuszeni przesuwać te prace z roku na rok, aż wreszcie w ubiegłym roku udało się pozyskać wsparcie i dziś możemy cieszyć się trwającą przebudową ulicy Słonecznej – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas środowej konferencji prasowej dotyczącej postępu prac remontowych.

dsc 0960

Przebudowa ulicy Słonecznej to kolejna inwestycja drogowa w tej części miasta, która w znaczący sposób przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Miasto Starachowice sukcesywnie remontuje i przebudowuje kolejne kilometry dróg, odnawia chodniki i buduje ścieżki rowerowe.

dsc 0966

- Dziękuję mieszkańcom ulicy Słonecznej za dotychczasową cierpliwość w oczekiwaniu na początek tej inwestycji. Teraz proszę ich jednak o kolejną dawkę cierpliwości, bowiem prace na ich ulicy jeszcze potrwają. Wszystko wskazuje jednak na to, że przed rozpoczęciem sezonu zimowego uda się położyć pierwszą warstwę masy bitumicznej tak, aby dojazd do posesji był dużo bardziej wygodny – dodał Prezydent Materek.

dsc 0972

Wykonawcą prac remontowych przy ulicy Słonecznej jest firma GOMAR ze Skarżyska Kamiennej. Wartość zadania – zgodnie z umową – wynosi 1.435.717,62 złotych.

W ramach remontu ulicy Słonecznej zaplanowano wykonanie nawierzchni jezdni z masy asfaltowej, nowych chodników z płytek, zjazdów oraz budowa parkingu przy bloku nr 20.

dsc 0999

- Jeśli tylko pogoda pozwoli dołożymy wszelkich starań, aby dolna warstwa bitumiczna została połozona jeszcze w tym roku. Z pewnością ułatwiłoby to odśnieżanie tego odcinka. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom za okazaną cierpliwość – dodał przedstawiciel Wykonawcy.

dsc 1002

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.