Na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej trwają ostatnie przygotowania mobilnego lodowiska, które już 1 grudnia zostanie otwarte dla fanów jazdy na łyżwach. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu, stanie food truck z gorącymi napojami, a wiata grillowa posłuży za ogrzewaną poczekalnię.

- Podobnie jak w ubiegłym roku postawiliśmy na wynajem sztucznego lodowiska. Sztuczne lodowisko o powierzchni 600 metrów kwadratowych podobnie jak w ubiegłym roku, stanie w sąsiedztwie krytej pływalni. Lodowisko rozmiarowo będzie podobne do tego, które mieliśmy w ubiegłym roku. Natomiast będzie mieć inny kształt i przeszklone bandy. Trochę inna będzie też technologia samego lodowiska co gwarantuje, że będzie ono energooszczędne dzięki temu tańsze w eksploatacji – zapowiada Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

DSC 0308

Więcej łyżew, ogrzewana poczekalnia

Z zabaw na lodzie będzie można korzystać od 1 grudnia do 28 lutego. Wypożyczalnia sprzętu wyposażona zostanie w 150 par łyżew, czyli więcej niż w ubiegłym roku, będzie także usługa ostrzenia. Sprzęt do jazdy będzie można wypożyczyć w cenie 5 zł – dzieci i 10 zł – osoby dorosłe.

Lodowisko zostanie oświetlone, a zamontowane nagłośnienie umożliwi organizację imprez, pierwszą organizatorzy zapowiadają już na otwarcie. Oficjalne otwarcie lodowiska odbędzie się już w piątek – 2 grudnia. Wkrótce zamieścimy szczegóły tej imprezy.

- W sąsiedztwie lodowiska stanie food truck serwujący gorące napoje i posiłki, a pobliska wiata zostanie tymczasowo przerobiona na ogrzewaną poczekalnię – dodaje Prezydent Materek.

Z lodowej atrakcji sportowej będzie można korzystać w godzinach od 9.00 do 21.00, plusem będą krótsze przerwy techniczne, a dodatkowo w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie można jeździć wykupując jeden bilet wstępu.

DSC 0294

Bilety dostępne będą w cenach:

12 zł - normalny i 6 zł - ulgowy.

Szkoły będą mogły korzystać z biletów grupowych w cenie po 3 zł od osoby. Karnety na 11 wejść będzie można kupić za 100 zł – dorośli i 50 zł – dzieci.

Bilety rodzinne będą do nabycia w cenie – 20 zł.

Mobilne lodowisko udostępnione w ubiegłym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem pośród mieszkańców.

- Miesięcznie gościliśmy tu około 10 000 osób, a wpływy uzyskane ze sprzedaży biletów wyniosły ponad 100 tys. zł, co pokrywa koszty wynajmu – zapewnia prezydent.

DSC 0297

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.