Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali do kontroli drogowych dwóch kierowców. Pierwszy z nich poruszał się z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast drugi wyprzedał inne pojazdy nie stosując się do znaków poziomych. Obaj kierowcy otrzymali mandaty karne.

Wczoraj rano policjanci ze starachowickiej drogówki, pełniąc służbę na drodze wojewódzkiej nr 751 zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego citroena, który poruszał się z prędkością 112 km/h. 55-latek stracił swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych. Zgodnie ze znowelizowanym w zeszłym roku taryfikatorem, na jego konta trafiło 14 punktów karnych.

Drugi kierowca na drodze krajowej nr 42 nie zastosował się do znaku poziomego – linii podwójnej ciągłej w momencie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu. 36-latek siedzący za kierownicą seata za to wykrocznie otrzymał mandat, a do jego konta zostało doliczone 5 punktów karnych.

Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie drogowych przepisów. Informujemy, że nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • wyprzedzanie

Film TST_2.mp4

Opis filmu: nagrane wykroczenie

Pobierz plik TST_2.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.34 MB)

Film TST_3.mp4

Opis filmu: wykroczenie

Pobierz plik TST_3.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.19 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.89 KB
    deskrypcja
  • 12.85 KB
    deskrypcja