W poprzednim tygodniu oraz wczoraj Komendę Powiatową Policji w Starachowicach odwiedziły dzieci z dwóch szkół. Dzieci podczas zwiedzania budynku mogły zobaczyć jak na co dzień wygląda służba policjantów z różnych wydziałów.

W poprzednim tygodniu naszą komendę odwiedzili uczniowie Szkoły Społecznej w Starachowicach, a wczoraj przedszkolaki z Chybic. Dzieci podczas zwiedzania komendy mogły dowiedzieć się czym zajmują się policjanci i jakie czynności wykonują w poszczególnych wydziałach. Uczniowie mogli zobaczyć stanowisko Oficera Dyżurnego, który koordynuje pracę wszystkich policjantów w jednostce. Nie lada gratką, dla każdego dziecka było wcielenie się na chwilę w policjanta ruchu drogowego, poprzez założenie policyjnej czapki. Dzieci miały możliwość zobaczenia pomieszczenia, w którym znajduje się lustro „weneckie”, oraz Sali Narad, którymi były bardzo zainteresowane.

Podczas zwiedzania Sali Narad z dziećmi przeprowadzono krótką pogadankę profilaktyczną. Przypomniano dzieciom jak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego dla własnego bezpieczeństwa. Omówiono zasady podczas przechodnia przez przejście dla pieszych, jak i korzystania przez nie z fotelików lub „podstawek” podczas jazdy samochodem. 

Po zwiedzaniu budynku dzieci mogły wsiąść do radiowozu policyjnego i zobaczyć jego wyposażenie. Każde dziecko otrzymało element odblaskowy. Przypomniano, im jak ważne jest jego noszenie dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Na pewno wizyta w komendzie pozostanie na długo w ich pamięci.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach