Władze Starachowic dbają o poprawę standardu budynków komunalnych w mieście. Ważną rolę w realizacji tego zadania odgrywa inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Kościelnej. Budowa 4-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego ze 103 mieszkaniami to szansa na dalszy rozwój mieszkalnictwa w mieście.

- Realizacja ogromnej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Kościelnej to dla Starachowic szansa na dalszy rozwój polityki mieszkaniowej. 4-kondygnacyjny budynek mieszkalny to 103 mieszkania o powierzchni od 26 do 40 metrów kwadratowych z pełnym dostępem do miejskiej sieci ciepłowniczej i wszystkich niezbędnych instalacji. Prace inwestycyjne zakończą się w trzecim kwartale tego roku i będziemy wówczas gotowi na przyjęcie lokatorów, którym na pewno będzie mieszkało się tu bardzo dobrze – zapewnia Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

1

„Zwiększenie gminnego zasobu mieszkaniowego poprzez budowę budynku mieszkalnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach” to nazwa inwestycji realizowanej przy ulicy Kościelnej. Główny zakres zamówienia obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Kościelnej 52b w Starachowicach, wraz z instalacjami zewnętrznymi i przyłączami, miejscami postojowymi, zagospodarowaniem terenu i wewnętrznym układem komunikacyjnym.

3

Ponad 19-milionowa inwestycja – przy blisko 80-procentowym wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego – to dla miasta istotna pomoc i wsparcie w procesie relokacji mieszkańców z różnych budynków komunalnych z terenu miasta.

7

W nowym budynku powstanie ponad 100 mieszkań komunalnych dla Starachowiczan, którzy obecnie mieszkają w różnych częściach miasta. Ich obecne domy zostaną w przyszłości wyburzone, a oni trafią do nowoczesnych lokali mieszkalnych.

2

Ogólna charakterystyka inwestycji:

Całkowita powierzchnia terenu inwestycji 3511,36 m2 .

Budynek IV kondygnacyjny oraz kondygnacja podziemna przeznaczona na komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne. 

W budynku przewiduje się około 100 lokali mieszkalnych:

- powierzchnia zabudowy budynku 1243,14 m2 ,

- powierzchnia całkowita 6215,70 m2 ,

- powierzchnia użytkowa 5156,23 m2 ,

kubatura: 13354,64 m3 .

Wykonawcą inwestycji jest kielecka firma EKO-Invest. Wartość umowy na roboty budowlane wynosi zgodnie z obowiązującą umową: 19.041.361,75 zł brutto. Na realizację tej inwestycji gmina uzyskała prawie 80-procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie wyniosło blisko 14,5 milionów złotych.

4

- W ciągu dwóch lat chcemy zlikwidować wszystkie budynki wielorodzinne na osiedlu Bugaj, aby w kolejnych latach nie dokładać już do ich remontów. Inwestycja przy ulicy Kościelnej pozwoli na realizację kolejnych zadań inwestycji z zakresu budownictwa mieszkalnego na kolonii robotniczej Osiedla Wzgórze. Jeden budynek na Wzgórzu mamy już skończony, trzy kolejne za chwilę zostaną oddane do użytku. Kolejne czekają na generalny remont. Najpierw jednak musimy zapewnić relokację tych mieszkańców do nowych mieszkań. Inwestycja na Kościelnej to bez wątpienia kluczowa inwestycja dla naszego miasta – przyznaje prezydent miasta.

5

- Zakończyliśmy wykonywanie stanu surowego budynku. Ruszyliśmy już z montażem okien, a także prowadzimy prace tynkarskie. Teraz czas na roboty elewacyjne. W trzecim kwartale tego roku zakończymy tę inwestycję – zapewnia Krzysztof Sławski, kierownik budowy.

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.