Za nami kolejna edycja sportowej rywalizacji w ramach turnieju Olimpiad Specjalnych. Już po raz siódmy Starachowice były gospodarzem rywalizacji olimpijskiej. W tym roku zawodnicy rywalizowali w turnieju piłkarskim.

90 zawodników wzięło udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbył się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią 8 drużyn rywalizowało w duchu fair play o zwycięstwo w swojej kategorii, ale przede wszystkim doskonale bawiło się podczas kolejne odsłony olimpijskiej w Starachowicach.

8

W przeszłości w naszym mieście odbywała się rywalizacja również w innych konkurencjach sportowych. Warto wspomnieć w tym miejscu turniej golfa czy niesamowicie emocjonującą walkę o zwycięstwo w bocce.

9

- Serdecznie witam wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia. To dla nas zaszczyt gościć Was już po raz siódmy w naszym mieście. Życzę wszystkim drużynom i uczestnikom wspaniałej rywalizacji w duchu fair play. Rywalizujcie, ale i celebrujcie ducha walki, ale przede wszystkim doskonale się bawcie. Trzymam kciuki za wszystkie drużyny – powiedział Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta Miasta podczas oficjalnego otwarcia turnieju.

10

Turnieje Olimpiad Specjalnych w naszym mieście to tradycyjnie niezwykła ceremonia otwarcia. Rozpoczyna się ona paradą drużyn uczestniczących w sportowej rywalizacji. W tym roku w turnieju wystąpiły dwa zespoły żeńskie: Klub Olimpiad Specjalnych „Strzała” Jędrzejów oraz KOS „Tempo” Jałowęsy. W kategorii męskiej swoje umiejętności prezentowali: zawodnicy „Strzały”, KOS Super Nowa Nowiny Zgórsko, KOS „Szansa” Ostrowiec Świętokrzyski, KOS „Top” Łagiewniki, KOS „Tornado” Skarżysko Kamienna, KOS „Tramp” Niemienice oraz gospodarze turnieju KOS „Arka” Starachowice.

11

Nasza drużyna to najmłodszy klub uczestniczący w tym turnieju. „Arka” istnieje na olimpijskiej mapie naszego województwa od 9 stycznia 2017 roku.

12

Po zakończeniu parady ekip przyszedł czas na wciągnięcie na maszt flagi Olimpiad Specjalnych. Dokonała tego specjalna asysta olimpijska. W jej składzie znaleźli się Kamil Walasik i Konrad Prygiel z klubu „Arka”. W czasie wciągania flagi organizatorzy odegrali hymn Olimpiad Specjalnych.

14

Przysięgę olimpijską złożył w tym roku – w imieniu wszystkich zawodników – Kacper Łyda, który na swoim koncie ma między innymi złoty medal w turnieju piłkarskim oraz brązowy medal wywalczony w rywalizacji bowlingowej.

15

Część artystyczna to kolejny znakomity występ wokalistów z zespołu „Tacy Sami”. Przemek Wojnarowski i Joanna Mosiołek zaśpiewali tym razem utwór „Pokolenie” z reprertuaru zespołu Kombi.

16

Jednak tak naprawdę show ceremonii otwarcia w tym dniu skradła Natalia Lis, która zaprezentowała niezwykły taniec z szarfą. Wzruszona Natalia otrzymała owacje i oklaski na stojąco za swój występ.

17

Organizatorami sportowej rywalizacji byli reprezentanci Klubu Olimpiad Specjalnych „Arka” oraz przedstawiciele Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie.

18

Na liście współorganizatorów tego wydarzenia znaleźli się: Środowiskowy Dom Samopomocy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Warsztat Terapii Zajęciowej przy parafii Św. Judy Tadeusza w Starachowicach.

19

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

DLA NAS WSZYSCY JESTEŚCIE ZWYCIĘZCAMI

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.