- Czuć było ogień i moc peletonu – takimi słowami podsumował Rowerowy Weekend w Starachowicach dyrektor Poland Bike Grzegorz Wajs. Były kolarz zawodowy jak mało kto zna specyfikę tej pięknej dyscypliny sportu i na każdym kroku podkreśla, iż Starachowice od kilku lat dzięki organizacji wyścigów zajmują ważne miejsce na kolarskiej mapie Polski. Siódma Starachowicka Strzała przeszła już do historii, ale kolejny raz ziemia starachowicka zaprezentowała wszystko to co najlepsze.

- 230 zawodników z całej Polski zmierzyło się dziś z trasą Starachowickiej Strzały, która już od siedmiu lat gości w naszym mieście. Wspólnie z Poland Bike i Grzegorzem Wajsem promujemy aktywny tryb życia oraz piękno ziemi starachowickiej, porównywanej do terenów znanych z "belgijskich klasyków". Kolarze pokochali wyścig po malowniczych zakątkach powiatu starachowickiego. Nie straszne im dziesiątki kilometrów trasy, nie straszna słynna już Ściana Świślina. Po wyścigu powrócą w nasze strony, aby poznawać dalej magiczny świat Starachowic i okolic. Zapraszamy ! Przyjeżdżajcie do Nas – podkreślił po zakończeniu niedzielnego wyścigu Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

DSC 0723 Kopiowanie

Tegoroczna impreza kolarska w Starachowicach to dwa dni sportowych emocji. Sobota była zarezerwowana dla uczestników II Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego. Niedziela to kolejna edycja Starachowickiej Strzały. W tym roku kolarze już po raz siódmy wystąpili w wyścigu na trasach powiatu starachowickiego.

 DSC 0742 Kopiowanie

- Potężny szosowy peleton! szosowców w Starachowicach 7. Starachowicka Strzała 2023 ze słynną Ścianą Świślina znów pokazała moc! Brawa absolutnie dla wszystkich kolarzy, dziękujemy za piękną jazdę – podsumowali organizatorzy Poland Bike Road.

DSC 0766 Kopiowanie 

W niedzielę kolarze rywalizowali na dwóch dystansach mistrzowskich: 61 km i 83 km.

- Świetna impreza! Świetna organizacja. Świetna trasa choć mocno wymagająca, a na zjazdach można było naprawdę poczuć prędkość – podkreślają zawodnicy.

Na dystansie MAX (83 km) zwyciężyli: Ukrainiec Oleksij Kmets (Power of Science Jafi Team), przed Pawłem Baranem i Dariuszem Kołakowskim (obaj z TTS.Coach Spica Solutions). Wśród Pan najlepsza była Karolina Kołkowicz (TTS.Coach Spica Solutions), przed Moniką Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) i Eweliną Miernik (Triton Konin).

DSC 0798 Kopiowanie 

- Skład podium potwierdza selektywną trasę Strzały – ocenili zawodnicy rywalizujący w wyścigu.

Na trasie MINI (61 km) wygrali: Aleksander Kozioł (Power of Science Jafi Team), przed Pawłem Teterem (Lublin) i Krzysztofem Sendorem (Niepołomice) oraz Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), przed Barbarą Buławą (74 Rowmix Team) i Anną Grabowską (Enea KS Energia Kozienice).

DSC 0835 Kopiowanie 

- Takich wyścigów szosowych nie robi w Polsce żaden organizator. Wszystko zapięte na ostatni guzik, trasa zabezpieczona najlepiej jak można, pokaźna eskorta policji i Marshalli, zero obsuw, fajne pakiety startowe no i kasa na podium. A pomidorowa dzisiaj taka, że palce lizać - podsumował starachowicką imprez kolarski portal velonews.pl.

 DSC 0892 Kopiowanie

W sobotę zawodnicy rywalizowali podczas drugiej czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego.

- Było szybko i mocno widowiskowo. Najlepszy zawodnik - Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), pokonał dystans 2 km w czasie mocno poniżej 3 minut - dokładnie 02:52,04min - pobijając ubiegłoroczny wynik należący do Dariusza Kołakowskiego. W rywalizacji kobiet tytuł zwyciężczyni obroniła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team), która wjechała na metę po 03:21,14 min. - informuje Dariusz Dąbrowski, wicestarosta.

 DSC 0547 Kopiowanie

W klasyfikacji 2. Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim 2023 (sobotnia Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego + niedzielna Starachowicka Strzała) triumfowali: na dystansie MAX - Paweł Baran i Monika Węgrzyn oraz na dystansie MINI - Jakub Markiewicz i Agnieszka Kościowska (oboje z Conoship).

 DSC 0619 Kopiowanie

Gratulujemy wszystkim zawodnikom

 

  •  

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.