Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 35 – latkowi, który ukradł motocykl, a następnie kierował nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został ujęty przez dwóch świadków, którzy zauważyli go jadącego bez kasku całą szerokością jezdni. Teraz 35-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny za popełnione wykroczenia.

Wczoraj po godzinie 15 do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na terenie gminy Brody dwóch mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierującego motocyklem. Świadkowie widzieli jak kierujący jednośladem poruszał się bez kasku ochronnego całą szerokością drogi, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 35 – letniego mieszkańca gminy Brody. Alkomat wykazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie czynności okazało się że 35- latek ma więcej na sumieniu, ponieważ kierował pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia, a on sam nie miał uprawnień do kierowania. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał chwilę wcześniej ukradł z terenu jednej z posesji w gminie Brody.  35- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienie wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie grzywny za popełnione wykroczenia.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach