Szybka reakcja mundurowych z Komisariatu Policji w Brodach przyczyniła się do uratowania życia 32-latka. Mężczyzna podjął desperacką próbę, jednakże w porę został odnaleziony przez policjantów, a następnie trafił pod opiekę medyczną.

W minioną sobotę po południu do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęła informacja o mężczyźnie, który najprawdopodobniej zamierza podjąć desperacka próbę. Życie 32-latka było poważnie zagrożone. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brodach szybko ustalili, gdzie mężczyzna może się znajdować. Po odnalezieniu 32-latka niezbędne było udzielenie mu pierwszej pomocy, liczyła się każda sekunda. Kiedy policjanci przywrócili jego funkcje życiowe, przekazany został pod opiekę medyczną.  

W przypadkach zagrożenia życia liczy się przede wszystkim to, aby zdążyć na czas z pomocą. Dlatego też, bez względu na okoliczności, kiedy ktoś jest w potrzebie policjanci działają zdecydowanie i szybko. Funkcjonariusze po raz kolejny udowodnili, że służą po to, aby pomagać i chronić.

Przypominamy, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 – 20.00
  • 800 12 12 12 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach