Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zaprasza wszystkich mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania dokumentu „Standardy Dostępności dla Gminy Starachowice”. Głównym celem konsultacji zaplanowanych na 10 i 11 października (wtorek, środa) jest uzyskanie opinii na temat opracowania tego dokumentu.

Konsultacje odbywać się będą w ramach projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%).

Spotkania konsultacyjne odbędą się w dniach 10-11 października tj. wtorek i środa. Ich początek zaplanowano na godzinę 16.00, a miejscem przeprowadzenia konsultacji będzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego przy ulicy Kochanowskiego 5.

Miejskie konsultacje zostaną przeprowadzone zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 4 października 2023 roku.

- Celem konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii, propozycji i uwag w sprawie opracowania dokumentu „Standardy Dostępności dla Gminy Starachowice”. Dokument będzie zawierał standardy poprawy komfortu funkcjonowania osób ze specjalnymi potrzebami oraz będzie zbiorem wytycznych ujednolicających rozwiązania techniczne i przestrzenne, tak by projektowana przestrzeń miasta była dostosowana do potrzeb różnych grup użytkowników – zapewniają organizatorzy spotkań.

dostpenosc2

Konsultacje prowadzone będą w formie otwartych spotkań z interesariuszami (tj. mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych). Jednym z punktów tych konsultacji będzie wypełnienie ankiety oraz wyrażenie pisemnych opinii lub uwag dostarczonych do siedziby Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Uwagi te można przekazać za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 13 października 2023 r.

Formularz konsultacyjny jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Starachowicach oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Wzór ankiety stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia, wzór formularza stanowi Załącznik nr 2 do niniejszego Zarządzenia).

Z przeprowadzonych konsultacji zostanie sporządzony raport.

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.