Kończą się konsulltacje społeczne związane z pracami nad ostateczną wersją dokumentu Strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy na lata 2023-2030 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Swoje uwagi można wysyłać jeszcze dziś (19 listopada). Zachęcamy do zgłaszania ewentualnych opinii.

Konsultacje społeczne dotyczące MOF-u rozpoczęły się 30 października i potrwają do 19 listopada. Jednym elementów konsultacji było spotkanie w Urzędzie Miejskim, które było kolejnym etapem prac 17 gmin północnej części województwa świętokrzyskiego tworzącego Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Północy, którego efektem może być pozyskanie finansowego wsparcia ze środków zewnętrznych i realizacji ważnych inwestycji.

Uczestnicy spotkania jednoznacznie wskazali, iż rozwijanie potencjału turystycznego Starachowic to największa szansa na rozwój naszego miasta, a podejmowanie wszelkich działań związanych z tym aspektem przyczyni się do rozwoju "miasta nad Kamienną", ale również całego obszaru miast północy naszego województwa.

- Nasz projekt to również wypracowanie różnych instrumentów promocyjnych, które będą miały zasięg ogólnopolski i międzynarodowy. Wszystko po to, aby wskazywać nasz region jako ten z potencjałem turystycznym gdzie naprawdę warto się wybrać. Myślę, że rozwój infrastruktury w mieście przyczyni się do rozwoju bazy hotelowej. Jesteśmy przecież bardzo ładnym, atrakcyjnym i czystym regionem, które może rozwijać się w tym kierunku. Strategia jest na tyle szeroka, abyśmy mogli zawrzeć w niej wszystkie elementy życia społecznego. To szansa zarówno dla młodzieży jak i seniorów. Wachlarz możliwości jest naprawdę duży – mówiła podczas spotkania Zastępca Prezydenta Miasta Elżbieta Gralec.

mof1

Przypomnijmy, iż podczas spotkania została szczegółowo omówiona idea Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Przedstawiono również etapy tworzenia dokumentu strategicznego, najważniejsze informacje z diagnozy, a także główne obszary wsparcia, które stanowią podstawę do określenia wizji i misji obszaru funkcjonalnego do roku 2030. Spotkanie było poświęcone również prezentacji celów strategicznych i kierunków działań określonych w strategii.

- Najważniejszym elementem tej strategii są projekty zintegrowane. Musimy w niej wskazać takie projekty, które mogą być realizowane przez wszystkich partnerów MOF-u. Takim właśnie projektem strategicznym realizowanym przez wszystkie gminy będzie na pewno szlak turystyki postindustrialnej „Żelazne Doliny” - przyznała Małgorzata Patyńska, przedstawicielka firmy UTILA, która była odpowiedzialna za przygotowanie dokumentu Strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych MOF.

 

Konsultacje są prowadzone do 19.11.2023 r.

Uwagi do opracowania Strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy na lata 2023-2030 oraz Prognozy można zgłaszać za pomocą: 

  • formularza elektronicznego dołączonego do tej informacji przesyłając go za pośrednictwem internetu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • za pomocą formularza papierowego dostępnego w Urzędzie Miejskim w Starachowicach w Biurze Obsługi Mieszkańców bądź przesyłając go pocztą na adres: Urząd Miejski w Starachowicach,  27-200 Starachowice ul. Radomska 45

formularzz

DOKUMENTY

Formularz zgłaszania uwag

Prognoza oddziaływania na środowisko dla Strategii ZIT

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych MOF Miasta Północy

Załącznik 1. do Prognozy - mapy ochrona przyrody

Załącznik 2. do Prognozy - mapy wody

Załącznik 2. do Strategii ZIT - przebieg Szlaku Turystyki Postindustrialnej Żelazne Doliny

 

Autor: Leszek Kowalski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.