Odkryj nową przestrzeń miejską: Dni Otwarte w Centrum Kreatywności
Nowo otwarte Centrum Kreatywności „Pałacyk” rozgrzewa serca mieszkańców bogatym programem Dni Otwartych. To okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak historyczny budynek zmienił się w miejsce pełne inspiracji i kreatywności, dostępne dla każdego. Prezydent Marek Materek osobiście zachęca do wzięcia udziału w zaplanowanych wydarzeniach.
  1. Zaplanowane na najbliższy tydzień Dni Otwarte „Pałacyku” mają na celu zaprezentowanie odnowionego centrum.
  2. Od wtorku, 2 kwietnia, mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić odnowione pomieszczenia i wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach.
  3. W środę Fundacja Nasze Zdrowie zaprasza na kreatywne warsztaty, a czwartek i piątek będą okazją do spotkań poświęconych poezji oraz zdrowiu psychicznemu młodzieży.
  4. Zastępca Prezydenta Miasta, Marcin Gołębiowski, podkreśla, że Centrum Kreatywności już teraz spełnia swoją rolę jako miejsce spotkań i wymiany pomysłów.

„Dni Otwarte Pałacyku” to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak ponad stuletni budynek zmienił się w przestrzeń wspierającą kreatywność i innowacyjność w naszym mieście. To miejsce, gdzie historię łączy się z nowoczesnością, a mieszkańcy – niezależnie od wieku – mogą znaleźć coś dla siebie.

Wtorkowe popołudnie zapowiada się jako oficjalne rozpoczęcie cyklu Dni Otwartych, gdzie od godziny 16:00 zapraszamy wszystkich na prezentację tego, co „Pałacyk” ma do zaoferowania. Prezydent Marek Materek mówi: Zapraszam do odwiedzin „Pałacyku”. Liczę na to, że sami Państwo przekonacie się do tego miejsca.

Środa przyniesie z kolei wydarzenie „Wiosna, czyli kolorowy zawrót głowy”, organizowane przez Fundację Nasze Zdrowie. Od godziny 14:00 uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego tworzenia i eksperymentowania w różnych dziedzinach sztuki.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza w czwartek na poetycko-muzyczny wieczór „Wiosna i miłość”, który rozpocznie się o 17:00. Natomiast piątek będzie należał do młodzieży, która podczas „Dnia Młodzieży w Pałacyku” będzie mogła porozmawiać o zdrowiu psychicznym i metodach radzenia sobie ze stresem.

„Centrum Kreatywności już spełnia swoje zadania” – podkreśla Zastępca Prezydenta Miasta, Marcin Gołębiowski, zachęcając jednocześnie wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu „Pałacyku”. To nie tylko szansa na spędzenie czasu w kreatywny sposób, ale również na dołączenie do społeczności, która na nowo definiuje przestrzeń miejską.


Wg inf z: Starachowice