UM Starachowice: Jak poradzić sobie z problemami młodzieży? Spotkanie już 5 kwietnia
W nadchodzącym tygodniu, dokładnie 5 kwietnia, Pałacyk otworzy swoje podwoje dla młodych ludzi poszukujących sposobów na radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego. W ramach inicjatywy, zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki zarządzania stresem, emocjami oraz dowiedzieć się więcej o higienie cyfrowej. To wyjątkowa okazja, by nauczyć się, jak wzmocnić swoją odporność psychiczną w obliczu trudności.
  1. Zaplanowano serię warsztatów i wykładów, mających na celu edukację w zakresie radzenia sobie ze stresem i emocjami.
  2. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 od powitania przez Prezydenta Miasta oraz Przewodniczącą MRM.
  3. W programie przewidziano także czas na przerwę kawową oraz sesję networkingową przy pizzy.
  4. Wydarzenie jest częścią projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wydarzenie to skupi się na kilku kluczowych obszarach, które są istotne dla młodych osób stojących przed wyzwaniami współczesnego świata. Wśród zaproszonych gości znajdują się eksperci i specjaliści z różnych dziedzin, gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach takich jak "Zarządzanie sobą w stresie" czy "Technostres a higiena cyfrowa", które przygotowane zostały z myślą o rozwijaniu umiejętności potrzebnych do skutecznego przeciwdziałania negatywnym skutkom stresu i nadmiernego korzystania z technologii.

Oprócz warsztatów, organizatorzy przewidzieli czas na przerwę, podczas której uczestnicy będą mogli swobodnie wymienić się doświadczeniami i porozmawiać z prelegentami. Zwieńczeniem dnia będzie sesja networkingowa, która pozwoli na nawiązanie nowych znajomości i zintegrowanie się z innymi uczestnikami.

Rejestrowanie na warsztaty już się rozpoczęło, a z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc warto się pospieszyć. To wyjątkowa okazja, by zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które pomogą młodym ludziom radzić sobie w szybko zmieniającym się świecie. Nie przegap tej szansy!


Według informacji z: UM Starachowice