Piknik
Rozpoczęcie wakacji w naszym mieście będzie miało wyjątkowy akcent. W sobotę, w Amfiteatrze Parku Miejskiego, odbędzie się piknik „Indiańskie lato”, który zapoczątkuje letnią ofertę kulturalną. Czeka nas mnóstwo atrakcji, które przeniosą nas w indiańską rzeczywistość.
  1. Start pikniku o godzinie 15:00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego.
  2. Prezentacje artystyczne, koncert zespołu DAMON oraz quizy profilaktyczne.
  3. W programie letnim: festyny, koncerty, potańcówki, festiwale food trucków, seanse kinowe.
  4. Występy gwiazd takich jak Anna Maria Adamiak, Tymon Tymański, Lanberry oraz lokalne zespoły.

Organizatorzy zapraszają na piknik „Indiańskie lato”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego. To wyjątkowe wydarzenie, pełne indiańskich motywów, takich jak totemy, bransoletki, łapacze snów, warkoczyki, malowanie twarzy, tipi, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rzucanie lassem, czarne stopy, pióropusze i wiele więcej.

Podczas pikniku nie zabraknie również prezentacji artystycznych, koncertu zespołu DAMON oraz quizów profilaktycznych z upominkami. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Prezydent Miasta, Marek Materek, zapowiada, że „Lato z kulturą” będzie obfitować w różnorodne wydarzenia. „Przed nami bogaty kalendarz wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będą festyny, koncerty, wydarzenia muzyczne, ale również potańcówki, festiwale food trucków i plenerowe seanse kinowe. To będzie lato pełne wspaniałych atrakcji” – mówi Prezydent.

Na letniej scenie zobaczymy między innymi Annę Marię Adamiak z koncertem „Tylko mnie poproś do tańca”, Tymona Tymańskiego oraz Lanberry. Nie zabraknie również lokalnych zespołów muzycznych, popularnych wśród mieszkańców występów Tomasza Kordeusza i jego gości, włoskiej fiesty muzycznej czy operetkowego wieczoru z gwiazdą.

„Lato z kulturą” to także trzy niedzielne potańcówki na Rynku oraz tradycyjne Dni Starachowic, które zakończą wakacje i jednocześnie będą świętowaniem jubileuszu 400-lecia miasta. Na te wydarzenia również przewidziano występy gwiazd muzycznych i liczne atrakcje.

Warto zarezerwować czas i skorzystać z bogatej oferty kulturalnej przygotowanej na lato. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i relaksując w gronie rodziny i znajomych.


Na podst. UM Starachowice