Centrum Kreatywności „Pałacyk” nagradza najlepszych uczniów w Starachowicach
W Centrum Kreatywności „Pałacyk” odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego, podczas którego wyróżniono trzynastu najlepszych uczniów z miasta. Prezydent Marek Materek oraz jego zastępca Marcin Gołębiowski wręczyli stypendia i nagrody, doceniając ich wyjątkowe osiągnięcia edukacyjne.

Uroczystość w Centrum Kreatywności „Pałacyk”

W „Pałacyku”, miejscu stworzonym z myślą o młodzieży, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli miasta, którzy wspólnie świętowali sukcesy edukacyjne młodych mieszkańców. Centrum Kreatywności jest miejscem, które inspiruje młodzież do rozwijania pasji i realizacji swoich celów.

Gratulacje od Prezydenta Miasta

Podczas uroczystości Prezydent Marek Materek wyraził swoje uznanie dla osiągnięć uczniów. „Gratulacje dla wszystkich uczniów wyróżnionych za swoje osiągnięcia edukacyjne. Przez cały rok udowodniliście swoje nieprzeciętne umiejętności i chęć do nauki. Wysokie średnie ocen oraz sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych to bez wątpienia powód do dumy zarówno dla Was samych, jak i Waszych rodziców czy nauczycieli. Cieszymy się z Waszych osiągnięć w szkole oraz konkursach z różnych przedmiotów. Brawa dla wszystkich finalistów i laureatów konkursów na etapie wojewódzkim. Podziwiamy Wasze sukcesy i znakomite oceny. Jesteście dumą naszego miasta” – powiedział Marek Materek.

Stypendia i nagrody dla najlepszych uczniów

W ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów w Gminie Starachowice” przyznano stypendia oraz nagrody Miasta Starachowice. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wyróżnili się w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim:

 • Krystian Piełudź – Szkoła Podstawowa nr 6 – średnia ocen 6,00. Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego oraz laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.
 • Christian Bukalski – Szkoła Podstawowa nr 12 – średnia ocen 5,15. Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.
 • Bartosz Mizgała – Szkoła Podstawowa nr 12 – średnia ocen 5,50. Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii.
 • Julia Przygoda – Szkoła Podstawowa nr 13 – średnia ocen 5,89. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.
 • Jakub Zyzman – Szkoła Podstawowa nr 13 – średnia ocen 5,67. Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.

Wyróżnienia dla uczniów z wysokimi średnimi ocen

Oprócz stypendiów, wręczono również nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie średnie ocen:

 • Maja Wojton – Szkoła Podstawowa nr 1 – średnia ocen 5,4
 • Aleksander Linek – Szkoła Podstawowa nr 6 – średnia ocen 5,36
 • Aleksandra Kolary – Szkoła Podstawowa nr 9 – średnia ocen 5,39
 • Mateusz Jabłoński – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi – średnia ocen 5,39
 • Karolina Wolff – Szkoła Podstawowa nr 11 – średnia ocen 5,36
 • Sandra Hoffman – Szkoła Podstawowa nr 11 – średnia ocen 5,58
 • Adrian Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa nr 12 – średnia ocen 5,72
 • Ewa Siwiec – Szkoła Podstawowa nr 13 – średnia ocen 5,5

Zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół

Uroczystość była również okazją do pożegnania trójki dyrektorów szkół podstawowych, którzy kończą swoją kadencję. Prezydent Materek podziękował Annie Kierzkowskiej, Renacie Sameli oraz Krzysztofowi Rokicie za ich dotychczasową pracę i zaangażowanie. „To był dobry czas na realizację zadań, marzeń i inwestycji w Szkole Podstawowej nr 10, Szkole Podstawowej nr 11 i Szkole Podstawowej. Dziękuję za doskonałą współpracę” – dodał Prezydent.

Artystyczne występy przedszkolaków

Nie zabrakło również artystycznych akcentów. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz Przedszkola Miejskiego nr 7 zachwyciły uczestników spotkania swoimi występami, wprowadzając wszystkich w wakacyjny nastrój. Ich radosne występy były idealnym zakończeniem uroczystości, przypominając, że nadszedł czas na zasłużony wakacyjny odpoczynek.


Na podst. Starachowice