Muzyka, nagrody i premiera winyla podczas inauguracji roku kulturalnego

W samym sercu Starachowic szykuje się wieczór, który połączy muzykę z oficjalnymi wyróżnieniami. Organizatorzy zapowiadają koncert, wręczenie nagród i niecodzienną premierę płytową — wszystko w jednej sali Parku Kultury. To propozycja dla tych, którzy chcą rozpocząć sezon kulturalny z rozmachem i bez biletu.
- Inauguracja Roku Kulturalnego w Parku Kultury
- Głos i płyta Mariusza Lubomskiego
- Wyróżnienia i oficjalne momenty w Starachowicach
Inauguracja Roku Kulturalnego w Parku Kultury
Organizatorem wydarzenia są: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury. Uroczystość zaplanowano na 18 października 2025, początek o godzinie 18.00 w Salce widowiskowej Parku Kultury, ul. Radomska 21. Podczas spotkania zostaną ogłoszeni laureaci Nagród Prezydenta Miasta Starachowice w dziedzinie kultury oraz Nagród Dyrektora Parku Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - Wstęp wolny.
Głos i płyta Mariusza Lubomskiego
Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Lubomski. Artysta znany jest z łączenia różnych stylistyk - od bluesa przez bossa novą po elementy kabaretowe i funkowe - i z tekstów, które potrafią być jednocześnie zabawne i refleksyjne. Na koncercie zabrzmią utwory z najnowszego albumu “Sęk You”, który jest powrotem autora po czternastu latach. Organizatorzy informują też, że będzie możliwość nabycia płyty winylowej przed oficjalną premierą oraz umówienia rozmów z artystą - chęć przeprowadzenia wywiadu należy zgłosić wcześniej.
Wyróżnienia i oficjalne momenty w Starachowicach
Wieczór ma charakter zarówno artystyczny, jak i oficjalny. Wręczenie nagród ma na celu docenić twórców i działaczy kulturalnych związanych z miastem, a koncert ma stanowić oprawę tej części programu. Dla mieszkańców to okazja, by na żywo posłuchać znanego wykonawcy i zobaczyć, kogo wyróżnią w tym sezonie miejscy decydenci.
na podstawie: Powiat Starachowicki.
![]()
Ostatnie Artykuły

Kamienna Brody zaczęła sezon od mocnego uderzenia. Trzy gole w derbach
![[PIŁKA NOŻNA] Hetman Zamość – Star Starachowice 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)](/images/mecz/thumbnails/hetman-zamosc-star-starachowice-15082026-30.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Hetman Zamość – Star Starachowice 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 4 (Grupa IV)
Rdza gruszy nie znika jesienią. To, co zrobisz po zbiorach, może zdecydować o wiośnie

Kwiaty i znicze pod Pomnikiem Niepodległości. Hołd bohaterom w Mircu

Opaski dla seniorów z gminy Brody. Alarm może uruchomić rozmowę z medykiem

Fala upałów w Starachowicach. Woda to nie wszystko, liczy się także cień

Pacjenci ze stomią otrzymają szerszą pomoc w Starachowicach

Msza, przemarsz i koncert w Starachowicach. Święto z ważnym komunikatem

Hulajnoga to nie zabawka. Policja ze Starachowic przypomina o zasadach

Mammobus przyjedzie do Krynek i Pawłowa. Badanie potrwa pięć minut

Młodzi nauczą się przetrwania i ratowania życia. Szkolenie w Mircu

Nowe książki czekają na czytelników - kryminały, romanse i wielkie historie

Certyfikat QMP może podnieść cenę bydła. Jest też termin

Od dachu po instalacje. Szkoła w Stykowie ma być wygodniejsza i tańsza
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Starachowicach - kontakt i zapisy
- Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Niezwykłe miejsce, gdzie historia spotyka się z przemysłem
- Kuratorium Oświaty w Kielcach - Oddział w Starachowicach: kontakt, nadzór pedagogiczny, dostępność
- Urząd Gminy Brody - kontakt, godziny i sprawy do załatwienia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Starachowicach - kontakt, infolinia, wnioski o dopłaty
- Co warto zobaczyć w Starachowicach? Odkryj najciekawsze miejsca w mieście
