Konferencja „Warto żyć!” przypomina o sile wiedzy i wsparcia dla kobiet po chorobie

W Starachowicach aktywne Amazonki i lokalny PZOZ zapraszają na spotkanie poświęcone zdrowiu, rehabilitacji i wsparciu po leczeniu onkologicznym — konferencja odbędzie się 21 listopada 2025. To dzień, kiedy wiedza medyczna spotka się ze świadectwami życia i praktycznymi poradami dla pacjentek oraz ich bliskich.
- Konferencja “Warto żyć!” w Pałacyku
- Program i eksperci
- Dla kogo i po co
Konferencja “Warto żyć!” w Pałacyku
Konferencję organizują Starachowicki Klub Amazonek oraz Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach; wydarzenie odbędzie się w sali Centrum Kreatywności Pałacyk przy ul. Konstytucji 3 Maja 15. W programie zaplanowano wykłady, strefy informacyjne i część artystyczną — organizatorzy oferują też materiały edukacyjne oraz poczęstunek.
Program i eksperci
Uczestniczki wysłuchają m.in. wykładu rehabilitantki Zuzanny Pięty o sposobach walki z obrzękiem limfatycznym, prelekcji psychiatry dr Kamilli Orłowskiej-Babińskiej dotyczącej rozpoznawania depresji i dostępnych form pomocy oraz wystąpienia dietetyczki Anny Nowackiej o roli żywienia w leczeniu i rekonwalescencji. Dopełnieniem będą prezentacje: Agnieszki Pastuszki z PSSE o codziennej profilaktyce oraz Lucyny Młynek, prezeski Starachowickiego Klubu Amazonek, o działalności i formach wsparcia Klubu. Wokół sali pojawią się strefy informacyjne m.in. Klubu Amazonek, PZOZ, PSSE, ZUS i firmy MARMED.
Dla kogo i po co
Konferencja jest adresowana do kobiet po doświadczeniu choroby nowotworowej, ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców zainteresowanych zdrowiem. To okazja, by zdobyć praktyczne wskazówki, porozmawiać ze specjalistami i poczuć wsparcie grupy rówieśniczej — element często równie ważny jak sama terapia medyczna. Serdeczne zaproszenie wystosowali organizatorzy.
na podstawie: Powiat Starachowicki.
![]()
Ostatnie Artykuły

Młodzi nauczą się przetrwania i ratowania życia. Szkolenie w Mircu

Nowe książki czekają na czytelników - kryminały, romanse i wielkie historie

Certyfikat QMP może podnieść cenę bydła. Jest też termin

Od dachu po instalacje. Szkoła w Stykowie ma być wygodniejsza i tańsza

Zabytkowy Jelcz PR110 wraca na ulice Starachowic

Starachowicka porodówka w krajowej czołówce. Mamy dały jej piąte miejsce

W Brodach trwa przebudowa zaplecza sportowego. Będzie więcej miejsca

Rondo w Tychowie Starym otrzyma imię księdza Romana Kotlarza

Ranny dzik leżał przy drodze. Dzielnicowi z Brodów ruszyli z pomocą

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach. Msza, hołd i koncert

Sześć sekund może wystarczyć. Konkurs czeka na krótkie filmy

Rondo w Tychowie Starym i pamięć o księdzu Romanie Kotlarzu

Pierwszy Nightskating w Starachowicach. Około 10 kilometrów na rolkach

Bieg Rudnika przyciągnął tłumy. Najmłodsi pokonywali nawet 1200 metrów
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach - godziny, bilety, wystawy i dojazd
- Urząd Miejski w Starachowicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Apteki Stary Bostów, gmina Pawłów, powiat starachowicki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach - msze, kancelaria, kontakt
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąchocku - kontakt, godziny, świadczenia
- PWiK Starachowice - kontakt, godziny, awarie i e-faktura
