Nowy sternik Kamiennej Brody – Wójcik przejmuje drużynę i rusza z przygotowaniami

FOT. Gmina Brody
W biało-niebieskich barwach zapanowało poruszenie – do klubu z Gminy Brody przyszedł trener dobrze znany z boisk i młodzieżowych zespołów. W Starachowicach rozmowy krążą wokół zmian na ławce, ale też pierwszych zajęć i planów przed rewanżową rundą. Dla klubu to moment oddechu i sprawdzian dla zawodników, których czeka seria kontrolnych spotkań.
- Zmiana na ławce – Kamienna Brody z nowym trenerem
- Pierwsze zajęcia i zimowy plan w Starachowicach
- Pozycja w tabeli i zadania przed rewanżem
Zmiana na ławce – Kamienna Brody z nowym trenerem
Kierownictwo klubu postawiło na trenera z lokalnym rodowodem – funkcję szkoleniowca Kamiennej Brody objął Mariusz Wójcik. Zastąpił on Tomasza Wójtowicza, który odszedł do IV-ligowego Granatu Skarżysko-Kam.. Wójcik wraca do pracy seniorskiej po latach spędzonych przy grupach młodzieżowych i po występach na poziomie III ligi w barwach Juventy Starachowice.
“Nowy projekt, wyzwania i ambicje. Również dla szkoleniowca, który będzie miał okazję poprowadzić zespół w rewanżowej rundzie” – powiedział Artur Kromer, prezes Kamiennej Brody.
Wójcik, urodzony 27 sierpnia 1977 r., jako zawodnik był rozpoznawalnym środkowym pomocnikiem, a później skupił się na pracy z młodzieżą – współpracując m.in. z Piotrem Dejworkiem w drużynie, która rywalizowała w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W tamtym czasie w Juvecie grali między innymi: Krystian Bracik, Klaudiusz Marzec, Jakub Gurski, Jakub Kalisz i Hubert Białczak.
Pierwsze zajęcia i zimowy plan w Starachowicach
Sezon przygotowawczy ruszył od treningu przeprowadzonego na sztucznej nawierzchni przy Orliku przy SP nr 9. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 16 zawodników, a sztab zaplanował kolejne jednostki i serię meczów kontrolnych przed powrotem rozgrywek.
Najważniejsze informacje organizacyjne:
- Miejsce pierwszych zajęć: Orlik przy SP nr 9.
- Liczba zawodników na inauguracji: 16.
- Dalszy plan: treningi jeszcze dwukrotnie w przedostatnim tygodniu lutego oraz seria sparingów na przełomie lutego i marca.
Dla trenera to czas na ocenę kadry, wprowadzenie swoich pomysłów na boisku i przygotowanie zespołu do rewanżowej rundy. Zgrupowanie i mecze kontrolne będą okazją, by zobaczyć, jak nowy sztab wykorzysta doświadczenie z pracy z młodzieżą w warunkach gry dorosłych.
Pozycja w tabeli i zadania przed rewanżem
Po rundzie jesiennej Kamienna zgromadziła 17 punktów w 15 meczach, co daje miejsce 11 w tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej. Bilans drużyny to: 5 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek. W klasyfikacji prowadzi OKS Opatów, przed KKP Koroną Kielce i Starem II Starachowice.
Dla zespołu najważniejsze będzie szybkie zbudowanie spójności w grze i zdobywanie punktów, których brakuje do bezpieczniejszego miejsca w tabeli. Rewanżowa runda to także szansa na odbudowę pewności siebie i skompletowanie lepszej formy przed decydującą częścią sezonu.
Warto zapamiętać (najważniejsze fakty dla kibica):
- Nowy trener: Mariusz Wójcik.
- Treningi odbywają się na Orliku przy SP nr 9.
- Na pierwszym treningu – 16 zawodników.
- Dalsze treningi: 2 razy w przedostatnim tygodniu lutego.
- Sparingi: seria na przełomie lutego i marca.
- Stan w tabeli: 17 pkt w 15 meczach (pozycja 11) – 5–2–8.
Zmiana trenera i zimowy cykl spotkań to dla Kamiennej Brody moment, który może przesądzić o dynamice rundy rewanżowej. Kibice mogą oczekiwać testów taktycznych, rotacji w składzie i próby wprowadzenia młodszych zawodników, co w naturalny sposób wynika z dotychczasowej pracy nowego trenera z juniorskimi zespołami.
na podstawie: Gmina Brody.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Brody). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Myśliwski wrócił do Starachowic. Klub książki złapał za serce jego „baśń”

Szachy wyszły na szkolny korytarz – uczniowie szybko zajęli nowe miejsca

Starachowice zanurzą się w chóralnym brzmieniu Parku Kultury

Wieczór z wiankami i śpiewem połączy pokolenia w Brodach

Retelevski zagra w Starachowicach - Disney Tour ma wciągnąć w sentymentalną podróż

Varius Manx i Kasia Stankiewicz przyjadą do Starachowic z koncertem pełnym wspomnień

Młodzi szachiści z Mirca i okolic wywalczyli podium w Gadce

Mikos trafił z karnego. Kamienna Brody dopięła wygraną przed przerwą

„English together” w Stykowie. Uczniowie dostaną nową szansę na angielski

Świętuch znów zebrał tłumy. Starachowicki rajd zakończył się w Kielcach

Sadowa znów przejezdna – na Kamiennej kończą ostatnie poprawki

Starachowice wysoko w rankingu żłobków. Awans o 121 miejsc robi różnicę

Pakiety medyczne a zdrowie całej rodziny – dlaczego wspólna opieka jest wygodniejsza

Internet a streaming w 4K – jakie wymagania trzeba spełnić?
Przydatne dane teleadresowe
- Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" - kontakt, ulgi i tereny inwestycyjne
- Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Niezwykłe miejsce, gdzie historia spotyka się z przemysłem
- Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach - kontakt, zimowe utrzymanie dróg, standardy odśnieżania
- Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Starachowicach - kontakt i zakres działania
- Parafia Świętej Trójcy w Starachowicach. Historia, architektura i informacje praktyczne
- Parafia św. Judy Tadeusza w Starachowicach - kontakt, historia, zasięg
