Mieszkanie na Reja czeka na kogoś, kto sam tchnie w nie nowe życie

Mieszkanie na Reja czeka na kogoś, kto sam tchnie w nie nowe życie

FOT. Starachowice

Na drugim piętrze bloku przy ulicy Reja 11 stoi lokal, który nie trafia do nowych najemców w gotowej wersji. Gmina Starachowice wystawiła kolejną propozycję „mieszkania za remont” i tym razem od początku wiadomo, że więcej będzie tu pracy niż wygody. To oferta dla osób, które mieszczą się w gminnych zasadach i są gotowe wziąć na siebie koszt odnowienia lokalu. W zamian na starcie można zyskać kilka miesięcy oddechu, ale warunki umowy są wyraźne.

  • Na Reja 11 czeka lokal, w którym najważniejsze dopiero ma się wydarzyć
  • Gmina daje ulgę na start, ale pilnuje terminu i dochodów

Na Reja 11 czeka lokal, w którym najważniejsze dopiero ma się wydarzyć

Mieszkanie ma 29,97 m² powierzchni użytkowej, z czego 21,02 m² przypada na część mieszkalną. Znajduje się na drugim piętrze budynku przy ulicy Reja 11 w Starachowicach. W lokalu są już podstawowe instalacje i wyposażenie, więc punkt wyjścia nie jest pusty, ale do pełnego zamieszkania droga prowadzi przez remont.

• powierzchnia użytkowa – 29,97 m²
• powierzchnia mieszkalna – 21,02 m²
• drugie piętro budynku przy ulicy Reja 11
• instalacja wodno-kanalizacyjna, łazienka, centralne ogrzewanie i instalacja gazowa

W takich ofertach o powodzeniu decyduje nie tylko metraż, ale też gotowość do szybkiego działania. Tu nie chodzi o drobne odświeżenie ścian, lecz o prace, które przyszły najemca bierze na własny koszt i według własnego planu.

Gmina daje ulgę na start, ale pilnuje terminu i dochodów

Remont trzeba wykonać w całości w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy, a zakres prac ustala już sam najemca. Przez pierwsze 6 miesięcy nie ma czynszu, pozostają jedynie opłaty licznikowe. To realne ułatwienie na początku, ale też wyraźny test odpowiedzialności — jeśli remont nie zostanie wykonany albo pojawią się zaległości, umowa może zostać rozwiązana. Dodatkowo przez 5 lat od zawarcia umowy nie będzie można wystąpić do gminy o remont tego mieszkania.

Warunki dochodowe są już jasno określone:
• gospodarstwo jednoosobowe – 3956,98 zł na osobę miesięcznie
• gospodarstwo wieloosobowe – 2967,73 zł na osobę miesięcznie

Szczegóły można uzyskać w Referacie Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych Urzędu Miejskiego, pokój 12, pod numerami 41 322 10 77 i 41 322 10 72. Wnioski przyjmowane są do 4 maja 2026 roku.

na podstawie: Urząd Miejski w Starachowicach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Starachowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.