Stykowskie targowisko przyciągnęło wielu. Warzywa, kwiaty i rękodzieło w jednym miejscu

Stykowskie targowisko przyciągnęło wielu. Warzywa, kwiaty i rękodzieło w jednym miejscu

FOT. Urząd Gminy Brody

Na boisku sportowym w Stykowie zrobiło się gwarno i kolorowo. Regionalne targowisko zebrało pod jednym dachem to, co w takich wydarzeniach działa najlepiej – świeże plony, rośliny, drobne wyroby i ludzi, którzy chcą kupować blisko domu. Z pozoru prosta inicjatywa szybko zamieniła się w żywą prezentację tego, co wyrasta z pracy lokalnych gospodarstw i rąk twórców.

  • Sezonowe plony i rośliny miały tu swój najlepszy moment
  • Rękodzieło dopełniło obraz targowiska

Sezonowe plony i rośliny miały tu swój najlepszy moment

Na stoiskach pojawiły się przede wszystkim warzywa i owoce sezonowe, a obok nich kwiaty oraz sadzonki przygotowane przez ogrodników. Taki zestaw przyciąga zwykle nie tylko osoby szukające zakupów na najbliższe dni, ale też tych, którzy chcą od razu wyjść z gotowym pomysłem na ogród, balkon albo przydomowy grządki.

W takich miejscach liczy się świeżość i bezpośredni kontakt ze sprzedającym. To właśnie on buduje zaufanie, a dla wielu kupujących jest równie ważny jak sam towar. W Stykowie ten rytm był dobrze widoczny – jedni oglądali, inni pytali o pochodzenie produktów, a część od razu wracała z zakupami do domu.

Rękodzieło dopełniło obraz targowiska

Nie tylko jedzenie i rośliny zwracały uwagę odwiedzających. Na stoiskach pojawiły się także własnoręcznie wykonane ozdoby i wyroby ludowe, które dodały wydarzeniu charakteru bardziej jarmarcznego niż handlowego. Takie przedmioty zwykle zatrzymują wzrok na dłużej, bo niosą ze sobą coś więcej niż samą funkcję użytkową – pokazują czas, cierpliwość i pomysł ich autorów.

– Regionalne targowisko to nie tylko promocja naturalnej żywności. To przede wszystkim wspieranie lokalnych przedsiębiorców – podkreśla Wójt Gminy Brody Ernest Kumek.

Właśnie w tym zdaniu dobrze widać sens całego wydarzenia. To nie była wyłącznie okazja do zakupów, ale też przestrzeń, w której mogły spotkać się lokalna produkcja, rękodzieło i zainteresowanie mieszkańców tym, co powstaje najbliżej nich.

na podstawie: Urząd Gminy Brody.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Gminy Brody). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.