Rolnicy z regionu przy jednym stole. Padły ważne informacje o wsparciu

FOT. Gmina Mirzec
W Małyszynie rozmowa o rolnictwie zeszła z poziomu ogólnych deklaracji do konkretów. Podczas spotkania rad powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej z powiatów starachowickiego i skarżyskiego mówiono o sprawach, które w gospodarstwie liczą się najbardziej – o wsparciu, doradztwie, ubezpieczeniach i cyfrowych narzędziach dla rolników. To był dzień informacji, które potrafią oszczędzić czas, nerwy i błąd w dokumentach.
- W Małyszynie padły informacje, które mają przełożenie na codzienną pracę w gospodarstwach
- ARiMR, doradztwo i KRUS mówiły o tym, co rolnik musi wiedzieć na bieżąco
W Małyszynie padły informacje, które mają przełożenie na codzienną pracę w gospodarstwach
Posiedzenie odbyło się w czwartek 11 czerwca w Szkole Podstawowej w Małyszynie. Obrady prowadzili Tomasz Kotowicz, przewodniczący Rady Powiatowej ŚIR powiatu starachowickiego, oraz Szymon Płusa, stojący na czele rady powiatowej w powiecie skarżyskim. W spotkaniu uczestniczył też wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.
Samo miejsce nie było przypadkowe. Spotkanie poza urzędem, w szkolnych murach, miało bardziej roboczy niż ceremonialny charakter. Tego typu rozmowy są dla rolników szczególnie ważne, bo łączą kilka instytucji, z którymi trzeba mieć dziś kontakt niemal równocześnie: izbę rolniczą, doradztwo, ARiMR i KRUS.
ARiMR, doradztwo i KRUS mówiły o tym, co rolnik musi wiedzieć na bieżąco
Najpierw głos zabrał prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Mirosław Fucia, który przedstawił informacje o bieżącej pracy zarządu w Kielcach . Następnie przyszła kolej na tematy, które dla wielu gospodarstw są najbardziej namacalne – obsługę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz korzystanie z aplikacji „Portal Rolnika”.
O tych sprawach mówili:
- Igor Klar, kierownik starachowickiego oddziału ARiMR,
- Leszek Golik, kierownik skarżyskiego oddziału ARiMR,
- Justyna Gulba, specjalistka ds. rozwoju obszarów wiejskich ŚODR Starachowice,
- Tomasz Ziewiec, kierownik oddziału KRUS w Starachowicach.
W ich wystąpieniach przewijał się jeden wspólny wątek – rolnictwo coraz mocniej opiera się na dobrej informacji i sprawnym obiegu dokumentów. Dla gospodarstw oznacza to mniej chaosu, a więcej szans na spokojne załatwienie spraw związanych z dopłatami, doradztwem czy ubezpieczeniem społecznym.
na podstawie: Gmina Mirzec.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Mirzec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Wiklina, kosze i wianki. W Brodach uczestnicy poznają sztukę plecionkarstwa

Karma dla schroniska w Rudniku pilnie potrzebna. Zbiórka także w Starachowicach

LKB Rudnik z kolejnymi sukcesami. Debiut na ponad 21 kilometrach

Zbiórka książek z Rudy wysoko w Polsce. Jest też nagroda za pomysł

Kacper już zbiera naklejki - tak zaczyna się czytelnicza przygoda

Pacjenci poznają centralną e-rejestrację podczas otwartego webinaru

Jedna pieczątka, wiele historii. Turystyczny trop prowadzi do gminy Brody

Sto lat Anny Soboń. Jej życie to wojna, praca i rodzina

Wiklina wraca do rąk mieszkańców. Po wyjeździe czas na warsztaty

Awanse i wyróżnienia za codzienną służbę. Uroczystość przed Parkiem Kultury

Policjanci odebrali podziękowania. W Starachowicach uczczono ich służbę

Kamienna Brody wybiera własną drogę. Siedem filarów rozwoju klubu

46 policjantów ze Starachowic odebrało awanse. Był też ważny gest

Dzielnicowy z Brodów wyróżniony podczas powiatowego święta policji
Przydatne dane teleadresowe
- Malownicza Góra Sieradowska. Ukryty skarb natury w sercu świętokrzyskich lasów
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach - Oddział w Starachowicach
- Parafia św. Leonarda w Mircu - kontakt, historia, kancelaria
- Parafia św. Stanisława w Dziurowie - kontakt, msze, kancelaria
- Urząd Stanu Cywilnego Brody - kontakt, sprawy i dostępność
- Starachowicka Kolej Wąskotorowa. Historia, trasy i rozkłady jazdy
